• facebook
 • rss
 • Dziennikarska ewangelizacja

  dodane 12.12.2013 08:00

  Księża pallotyni i redakcja radia Nowohuckie.pl zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia dla Dziennikarzy.

  Na dzień skupienia zaproszeni są zarówno „zawodowi” dziennikarze pracujący we wszystkich krakowskich mediach, jak i ci, którzy są odpowiedzialni za przekaz informacji w parafiach – redagują parafialne gazetki czy internetowe strony parafii. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 grudnia w parafii Matki Bożej Pocieszenia (ul. Bulwarowa 15 a), gdzie duszpasterzują księża pallotyni. Hasłem dnia będą słowa zaczerpnięte z orędzia Benedykta XVI  na 47. Dzień Środków Społecznego Przekazu: „»Wezwani, by umożliwić poznanie miłości Bożej aż po krańce ziemi«. Dziennikarz w służbie ewangelizacji”.

  – Jako młode radio chcemy zaprosić dziennikarzy archidiecezji krakowskiej do konkretnej formacji, tej duchowej i tej intelektualnej, która może nam wszystkim pomóc w głoszeniu Dobrej Nowiny. Jak nauczał papież Benedykt XVI, żadnemu dziennikarzowi nie powinno brakować konsekwencji czy spójności w wyrażaniu wiary i świadectwa o Ewangelii w rzeczywistości, w której przychodzi nam żyć – mówi ks. Łukasz Gołaś SAC, szef radia Nowohuckie.pl (oraz pomysłodawca ewangelizacyjnych rejsów na barce) i dodaje, że nie bez powodu ojciec święty Benedykt XVI zachęcał, by szukać sposobów uobecnienia Ewangelii w środowisku cyfrowym, zapraszając np. ludzi do przeżywania spotkań modlitewnych lub celebracji liturgicznych w konkretnych miejscach.

  Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.30. Chwilę później konferencję „Sieci społecznościowe narzędziem ewangelizacji” wygłosi ks. dr Zenon Hanas SAC. Po krótkiej przerwie (godz. 12.30) o godz. 13 ks. Grzegorz Kramer SJ zaprosi wszystkich do medytacji nad słowem Bożym. O godz. 13.30 drugą konferencję („Dziennikarz w służbie ewangelizacji”) wygłosi ks. Bolesław Karcz. O 14.15 zaplanowano lunch, pół godziny później – panel dyskusyjny „Jak zjednoczyć siły w dziele ewangelizacji?”. Adwentowy Dzień Skupienia zakończy się o godz. 15.45 Eucharystią pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa (będzie także możliwość spowiedzi). Po Mszy będzie również czas na rekreację i spotkanie z księdzem biskupem.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie radia (www.nohuckie.pl) w zakładce „Dzień skupienia”. Zapisywać się można, pisząc pod adresem: studio@nowohuckie.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 513 427 289. Uwaga! Spotkanie jest bezpłatne, można jednak złożyć dobrowolną ofiarę związaną z organizacją spotkania.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół