• facebook
 • rss
 • Blask Światełka z Betlejem

  jg

  dodane 15.12.2013 22:45

  W zakopiańskim sanktuarium na Krzeptówkach polscy harcerze odebrali z rąk słowackich skautów Światełko Betlejemskie. W tym roku towarzyszy mu hasło „Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!”

  – To nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Wiemy, że tylko autentyczny przykład pociąga za sobą innych, dlatego sami wymagamy najwięcej od siebie. Wierzymy, że każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może zarażać innych – tłumaczy Agata Grzywacz, rzecznik prasowy ZHP.

  W niedzielny poranek przewodniczący ZHP Dariusz Supeł przekazał Światło Betlejemskie najmłodszym uczestnikom Zlotu Betlejemskiego. – Nie wszyscy nasi harcerze mogli być na nocnej Mszy św., stąd nastąpiło symboliczne drugie przekazanie Światełka – tłumaczy Agata Grzywacz.

  Podczas pobytu na Podhalu harcerze uczestniczyli w Betlejemskim Zlocie. W jego programie znalazła się m.in. gra miejska, warsztaty duchowe oraz koncert zespołu New Day.

  Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF).

  Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

  Światełko Betlejemskie dotarło także do Krakowa i trafiło niemal do każdej parafii w mieście.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół