• facebook
 • rss
 • Dziewczęce kolędy

  bg

  dodane 02.01.2014 10:31

  Chór "Puellae Orantes" z Tarnowa zaśpiewa w Krakowie z towarzyszeniem Kwartetu Smyczkowego "Airis".

  6 stycznia o godz. 19.30 w krakowskiej bazylice Mariackiej odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa i Kwartetu Smyczkowego „Airis” pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty.

  - Na repertuar koncertu złożą się utwory skomponowane i zaaranżowane dla chóru „Puellae Orantes”. Będą to tradycyjne kolędy w opracowaniu warszawskiego kompozytora Łukasza Farcinkiewicza na chór żeński a cappella oraz suita „Dziecię Narodzone” Miłosza Bembinowa na chór żeński i kwartet smyczkowy, składająca się z 10 pastorałek – wyjaśnił ks. Pachota.

  Oba zespoły muzyczne nagrały te utwory na płyty CD i DVD „Łukaszewski & Bembinow. Kolędy i pastorałki”.  W 2012 roku nagrodzono je statuetką „Fryderyka”. Ze względu na wysoką sprzedaż, płyta CD otrzymała tytuł Złotej Płyty, zaś DVD - Platynowej Płyty.

  - Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” jest najbardziej utytułowanym chórem młodzieżowym w Polsce. Jest laureatem 23 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, trzykrotnie pretendował do grand prix międzynarodowych konkursów chóralnych - w Arezzo (Włochy), Warnie (Bułgaria) oraz Rimini (Włochy), gdzie zdobył najwyższe trofeum. Koncertował w większości krajów europejskich i Stanach Zjednoczonych. Chór wydał 8 płyt CD, z których trzy były nominowane do nagrody „Fryderyk”, a jedna z nich otrzymała tę statuetkę - poinformował ks. W. Pachota.

  Wstęp na koncert, któremu patronuje medialnie krakowski GN, jest wolny. Słuchacze będą mogli kupić płyty chóru.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół