• facebook
 • rss
 • Kolegiata pełna życzeń

  mk

  dodane 10.01.2014 14:17

  Już po raz trzeci studenci z krakowskich duszpasterstw akademickich spotkali się, by złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować.

  W akademickiej kolegiacie św. Anny trudno było znaleźć wolne miejsce siedzące – we wspólnym kolędowaniu 9 stycznia wzięli udział studenci różnych uczelni, na co dzień działający w różnych duszpasterstwach.

  W wieczornym spotkaniu wziął udział także bp Grzegorz Ryś (zastępował on kard. Stanisława Dziwisza, który zwykle spotykał się ze studentami na wspólnym kolędowaniu, ale tego dnia nie mógł przybyć). Przypomniał on cztery zasady ewangelizacji, które papież Franciszek opisał w adhortacji "Evangelii Gaudium". Mówią one, że: "czas jest ważniejszy niż przestrzeń", "pokój jest ważniejszy od wojny", "całość jest ważniejsza od części", a "rzeczywistość jest ważniejsza niż idee".

  Każdą z tych zasad biskup krótko komentował. Mówił m.in.: – Jak jest trudno robić coś razem! Każdy potrafi robić po swojemu i niby wszędzie coś się dzieje, ale o wiele ważniejsze jest, gdy potrafimy zrobić coś wspólnie.

  Zachęcał też, by nie poprzestawać na pomysłach, nie bać się ich realizacji. – Do tego trzeba pokory, bo jak się coś wcieli w życie, to zawsze coś będzie szwankować. Człowiek buduje dom, jeszcze nie skończy, a już musi go remontować. Ale ma gdzie mieszkać! – przekonywał bp Ryś.

  Po przemówieniu biskup poświęcił opłatki i już chwilę później kolegiatę wypełnił gwar składanych życzeń. Potem pozostało już tylko radosne kolędowanie, prowadzone na zmianę przez schole poszczególnych duszpasterstw.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół