• facebook
 • rss
 • Zabierzowskie kolędowanie

  bg

  dodane 16.01.2014 14:41

  Po raz 14. odbędzie się Konkurs Kolęd i Pastorałek.

  Koncert konkursowy, któremu patronuje krakowska redakcja GN, rozpocznie się w sobotę 18 stycznia o godz. 15.30, w sali zabierzowskiego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów (ul. Szkolna 2).

  - Pierwotnie nasz konkurs miał mieć charakter tylko parafialny. Jednakże z biegiem lat zaczął się cieszyć coraz większym zainteresowaniem nie tylko naszych parafian, ale i sąsiednich miejscowości, a następnie okolicznych gmin. Obecnie ma już faktycznie zasięg wojewódzki - powiedział współorganizator imprezy Maciej Jerzy Rajpolt.  

  - Napłynęło 40 konkursowych zgłoszeń z takich miejscowości spoza terenu gminy Zabierzów, jak: Kraków, Krzeszowice, Nowy Targ, Biały Kościół, Miechów, Skomielna Biała, Nowa Góra, Ludźmierz, Sanka. Wsparcie uzyskujemy nie tylko od władz samorządowych, ale również od okolicznych przedsiębiorców. W tym roku udało się nam zainteresować ideą konkursu Kraków Airport - dodał M.J. Rajpolt.

  Zabierzowski konkurs jest zawsze bardzo atrakcyjny dla słuchaczy, gdyż zróżnicowany jest nie tylko repertuar kolędowy, lecz także wiek oraz liczba wykonawców. - Uczestnicy zostaną podzieleni na 4 grupy wiekowe. Każdy z nich wykona jedną kolędę, a w przypadku zespołów mają zaprezentować dwie. W przerwie konkursu, w czasie obrad jury, zostaną przedstawione jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Zabierzowie, opracowane i przygotowane przez katechetkę s. Agnieszkę. Po ich występach zostaną ogłoszone wyniki, a laureaci będą mieli sposobność ponownego występu - zapowiada M.J. Rajpolt..

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół