• facebook
 • rss
 • Monitoring w parku Jordana

  Jerzy Bukowski

  dodane 11.04.2014 12:04

  Dostałem od prezydenta Krakowa profesora Jacka Majchrowskiego budzącą nadzieję odpowiedź na list otwarty, jaki wystosowałem do niego 11 marca w imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie oraz jako były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego.

  Poparłem w nim kolejną prośbę prezesa Towarzystwa Parku im. dr. Henryka Jordana Kazimierza Cholewy o objęcie stałą ochroną – w formie monitoringu lub całodobowej obecności patroli Straży Miejskiej – znajdującej się na terenie tego parku Galerii Wielkich Polaków XX wieku.

  "W obliczu regularnie powtarzających się aktów wandalizmu w postaci czterokrotnego zbezczeszczenia przez nieznanych sprawców znajdującego się tamże popiersia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego oraz jeden raz Danuty Siedzikówny – »Inki« zachodzi pilna potrzeba zabezpieczenia niewielkiego przecież fragmentu parku Jordana" – napisałem w swoim liście, wyrażając ufność w to, że prezydent Majchrowski "jako osoba powszechnie znana z troski o pamięć historyczną i dziedzictwo narodowe" pozytywnie załatwi prośbę prezesa Cholewy i moją.

  W odpowiedzi czytam, że "Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie w najbliższym okresie czasowym zamontuje monitoring w szczególności obejmujący rejon »Pomników«", a "niezależnie od powyższego zadaniami fizycznego patrolowania terenu Parku Jordana zajmuje się Straż Miejska Miasta Krakowa i funkcjonariusze Policji".

  Bardzo dziękuję za tak konkretną reakcję i trzymam za słowo, Panie Prezydencie!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół