• facebook
 • rss
 • Ryczący zlot

  Monika Ratułowska, jg

  dodane 10.06.2014 12:04

  700 motocyklistów wzięło udział w Zjeździe Motocyklowym, zorganizowanym po raz czwarty przez parafię w Cichem-Miętustwie na Podhalu. Wszystkie przejechały Drogą Papieską, którą w 1997 r. swoim papamobile przejechał z Zakopanego do Ludźmierza Jan Paweł II.

  Najważniejszym punktem zlotu motocyklistów była Msza św. przy ołtarzu polowym przy kościele NMP Królowej Polski w Cichem-Miętustwie. - Bycie sobą, poczucie wolności, odpowiedzi, które daję Bogu moim życiem, to największa i najwspanialsza zasada. Chciałbym tego wam życzyć, żebyście czuli wiatr we włosach, żebyście umieli zachwycać się swoją wolnością, umieli podziwiać piękno tego świata. Czujcie ten świat każdym kawałkiem skóry, czujcie jego piękno i bądźcie częścią tego piękna - mówił podczas kazania ks. Andrzej Gieroń ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

  - Bardzo się cieszymy, że są takie spotkania, kiedy jesteśmy razem i to w Bożym duchu - powiedzieli Danuta i Władysław Michniakowie z Cichego, którzy w wolnym czasie przemierzają Podhale na swoim motocyklu. Wśród uczestników była tradycyjnie pani sołtys z Ratułowa, która jeździła na swoim pojeździe w stroju regionalnym, ale chustkę góralską zamieniła na kask.

  Pozdrowienia do motocyklistów skierował proboszcz ks. Janusz Rzepa. Po liturgii wszystkie maszyny (i ich właściciele też) zostały poświęcone przez ks. Tomasza Steca, diecezjalnego duszpasterza motocyklistów, który do Miętustwa przybył (na swoim motocyklu) z Mszany Dolnej, gdzie obecnie pracuje.

  Na uczestników zlotu czekało wiele atrakcji podczas wieczornego festynu w ogrodzie parafialnym. Jak co roku, nie zabrakło stołu z regionalnymi przysmakami, który po raz kolejny cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Można było kupić również pamiątkowe wpinki i koszulki z zaprojektowaną specjalnie na tę okazję grafiką. Jednym z punktów programu był występ Kapeli N, grupy młodzieżowo-powołaniowej Zgromadzenia Misji św. Wincentego à Paulo. Artyści doskonale wczuli się w motocyklowy klimat i mocnym brzmieniem gitar uświetnili spotkanie.

  Po raz kolejny uczestnicy zlotu wzięli udział w akcji pomocy (w tym roku datki zostały przeznaczone dla chorego Stasia) oraz akcji krwiodawstwa.

  Organizatorem spotkania była grupa „Pasja i Wiara” działająca przy parafii w Miętustwie. Więcej informacji znaleźć można na: www.motocykliscizpodhala.blogspot.com.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół