Nowy numer 21/2018 Archiwum

Przebłaganie za pedofilię

Podczas specjalnego nabożeństwa polscy hierarchowie będą przepraszali za przypadki molestowania seksualnego - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Gazeta przytacza słowa modlitwy przebłagalnej, które padną z ich ust podczas liturgii pokutnej za grzechy wykorzystania seksualnego dzieci i młodzieży przez duchownych. Odbędzie się ono w piątek 20 czerwca o godz. 19 w bazylice Najświętszego Serca Jezusa w Krakowie. Poprowadzi je biskup płocki Piotr Libera, a wezmą w nim udział także prymas Polski abp Wojciech Polak, nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel, biskup opolski Andrzej Czaja oraz krakowski biskup pomocniczy Grzegorz Ryś - czytamy w gazecie.

Będzie również obecny ks. Robert Oliver, watykański promotor sprawiedliwości (kościelny odpowiednik prokuratora), który na co dzień zajmuje się sprawami wykorzystywania seksualnego nieletnich.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rzeczpospolita", na pierwszym tego typu nabożeństwie w Polsce prawdopodobnie będą także ofiary molestowania przez księży czy zakonników.

« 1 »

Zobacz także

 • chrześcijanka
  12.06.2014 09:08
  Wreszcie,jakiś Boży plan działania wśród Biskupów. Bogu niech będą dzięki!
  doceń 1
 • katolik
  12.06.2014 09:55
  Kościół to czy Wielka Nierządnica? Kościół to niepokalana Oblubienica Pana Jezusa!
  doceń 0
 • sceptyk
  12.06.2014 09:58
  Nie podoba mi się to. To tak jakby pedofilia była głównym problemem polskiego Kościoła, a jest problemem zupełnie marginalnym. Jestem księdzem, znam trochę to środowisko i tak uważam.
  doceń 0
 • Takietam
  12.06.2014 10:38
  Tak wreszcie. Dotąd wyglądało na to, że biskupom wydaje się,że Bóg bardziej przejmuje się oblaniem "zdjęcia" Maryi niż dotkliwie skrzywdzonymi dziećmi.
  doceń 6

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma