Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Na dróżkach z Papieżem Rodzin

W Kalwarii Zebrzydowskiej 7 września spotkają się rodziny z całej archidiecezji.

XXII Pielgrzymka Rodzin rozpocznie się Drogą Krzyżową (początek na "dróżkach", przy kaplicy "U Piłata") o godz. 9. Później, o godz. 11., Mszy św. w pasyjnym sanktuarium będzie przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

W specjalnym liście zachęca on rodziny do udziału w sobotniej pielgrzymce. "Pragniemy pokazać światu, że w naszych rodzinach chcemy żyć z Chrystusem i przyjąć od Niego największy skarb, jakim jest Eucharystia" - napisał kardynał.

Prosi on, by w czasie pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej otworzyć się i przygotować "na przyjęcie świętego Jana Pawła II do naszych rodzinnych wspólnot jako przyjaciela i orędownika przed Bogiem". Dlatego na zakończenie Eucharystii uczestnicy pielgrzymki powierzą Bogu swoje rodziny właśnie za wstawiennictwem świętego papieża.

"Chciejmy otworzyć nasze serca i uwierzyć, że Eucharystia to największy dar Jezusa. Jan Paweł II, Papież Rodzin, swoim nauczaniem i życiem niestrudzenie dawał świadectwo tej prawdzie" - pisze w swoim zaproszeniu kard. S. Dziwisz.

"Moim gorącym życzeniem i pragnieniem jest, by w Kalwarii Zebrzydowskiej na wielkim dziękczynieniu Bogu za Papieża Rodzin nie zabrakło żadnej rodziny z naszej archidiecezji" - zachęca metropolita.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy