• facebook
 • rss
 • Rodzinami za Jezusem

  mk

  dodane 07.09.2014 10:20

  Dobiega końca Droga Krzyżowa, którą na "dróżkach" odprawiali uczestnicy XXII Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

  - W Maryi tajemnica Eucharystii jawi się bardziej niż w kimkolwiek innym jako tajemnica światła - mówił na początku nabożeństwa ks. Jacek Konieczny, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. - Patrząc na nią, poznajemy przemieniającą moc, jaką posiada Eucharystia - podkreślał.

  Rozważania Drogi Krzyżowej, przygotowane przez ks. Jacka Koniecznego i Wojciecha Jaronia (na podstawie encykliki św. Jana Pawła II "Ecclesia de Eucharistia" i rozważań bp. Grzegorza Rysia z "Modlitewnika za wstawiennictwem św. Jana Pawła II"), skupiały się na tajemnicy Eucharystii i jej roli w życiu chrześcijanina. Odwoływały się także do konkretnych słów papieża Polaka i wydarzeń z jego życia.

  "Eucharystia przez swój ścisły związek z ofiarą na Golgocie jest przede wszystkim darem Jezusa dla Ojca. Oczywiście, jest także darem dla nas. Co więcej - dla całej ludzkości, ale głównie jest darem dla Ojca; jest to tajemnica ofiary, którą Ojciec przyjął, odwzajemniając bezgraniczne oddanie swego Syna, kiedy ten stał się posłuszny aż do śmierci" - to jeden z fragmentów papieskiej encykliki, który rozważali pielgrzymi, odwiedzając kolejne kapliczki.

  Towarzyszący pątnikom krzyż przez całe nabożeństwo nieśli mężczyźni i ojcowie, a kopię obrazu MB Kalwaryjskiej - kobiety i matki.

  Nad bezpieczeństwem pielgrzymów na całym terenie sanktuarium czuwa Służba Maltańska.

  Tysiące pielgrzymów po zakończeniu Drogi Krzyżowej zbiorą się przed ołtarzem polowym, by wspólnie z metropolitą krakowskim uczestniczyć w Mszy św. Początek o 11.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół