• facebook
 • rss
 • Koronka podbija świat

  Monika Łącka

  dodane 03.10.2014 15:05

  Współcześni apostołowie Miłosiernego od dziś do niedzieli obradują i modlą się w Krakowie-Łagiewnikach.

  – Jechałam do Polski by odwiedzić Łagiewniki. Wtedy usłyszałam, że jest tu organizowany kongres czcicieli Bożego Miłosierdzia. Nie mogło mnie na nim nie być! Jestem apostołką w moim kraju, w Burkina Faso – mówiła w rozmowie z „Goście” Marie Daniella Comboigo, która na kongres przyleciała z Afryki Zachodniej.

  – Jestem tu, by jeszcze więcej dowiedzieć się o św. s. Faustynie, dzięki której świat usłyszał o Bożym Miłosierdziu. Bardzo ceniłam też papieża Jana Pawła II, który tak bardzo ukochał orędzie o Miłosierdziu Boga. We wspólnocie, do której należę, modlimy się Koronką, czytamy „Dzienniczek” i pomagamy innym ludziom – zarówno ubogim, którzy potrzebują pomocy materialnej, jak i ubogim duchem, którzy potrzebują spotkać Jezusa. Każdego dnia staramy się żyć wg wskazań Chrystusa, uczymy się być miłosiernymi – opowiada Marie Daniella dodając, że przed laty cała jej rodzina nawróciła się z islamu na katolicyzm i od tej pory starają się mówić wszystkim, jak dobry jest Bóg.

  Jak podają organizatorzy kongresu, pierwszego dnia spotkania w Łagiewnikach zarejestrowało się ok. 150 osób, w kolejnych dniach ma być ich znacznie więcej. Do Krakowa przyjechali m.in. pielgrzymi z różnych stron Polski, a także Niemiec, Słowacji, Rumunii, Francji, Hiszpanii, Włoch oraz z Argentyny. Z ojczyzny papieża Franciszka do Polski przyleciała najliczniejsza grupa czcicieli Bożego Miłosierdzia.

  W piątkowe przedpołudnie wszyscy najpierw wysłuchali wykładów kard. Stanisława Dziwisza, który opowiedział o „Niezwykłych drogach Karola Wojtyły do Bożego Miłosierdzia” oraz ks. dr. Sławomira Odera, postulatora procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II, który przypomniał, dlaczego zmysł wiary był i jest tak bardzo ważny w odkrywaniu tajemnicy Bożego Miłosierdzia – zarówno w pontyfikacie Jana Pawła II, jak i Benedykta XVI oraz papieża Franciszka.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół