• facebook
 • rss
 • Zaczarowana wystawa

  dodane 07.10.2014 12:59

  - W czerwcu, na krakowskim Rynku, budzi się we mnie radosne dziecko - mówiła Anna Dymna otwierając wystawę o Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”.

  Wystawa powstała z okazji 10. urodzin festiwalu noszącego zaszczytne imię Marka Grechuty i zdjęciami przypominającymi jego najpiękniejsze momenty opowiada o całej jego dotychczasowej historii.   

  - To, co dzieje się podczas festiwalu - a dzieją się tu prawdziwe cuda - zupełnie zmieniło moje życie i sposób patrzenia na ludzi. Gdy on trwa, na krakowskim Rynku Głównym nabieram sił i uczę się radości. Wszystko to jest możliwe dzięki życzliwości wielu dobrych ludzi - przekonuje Anna Dymna, założycielka i prezes Fundacji „Mimo wszystko”, organizatora festiwalu.  

  Na 30 wielkoformatowych planszach można zobaczyć zdjęcia autorstwa Joanny Pieczary, Marka Kowalskiego, Marii Winek, Joanny Kmiecik, Gabrieli Szewczyk, Pawła Piotrowskiego i Jacka Wrzesińskiego. Tym, co najbardziej ujmuje na fotografiach, jest zapis ogromnej dawki emocji, jakie towarzyszą zarówno niepełnosprawnym, lecz niezwykle utalentowanym uczestnikom festiwalu, jak i towarzyszącym im artystom, oraz podziwiającej występu publiczności.

  - Udział w tym konkursie daje siłę, wiarę w siebie. Uczestnicząc w nim poczułem, że moje muzyczne pasje są tutaj traktowane poważnie, profesjonalnie i że nikt, na skutek mojej niepełnosprawności, nie przyznaje mi taryfy ulgowej. Nadal gram, śpiewam, koncertuję. Mogę więc robić to, co dla mnie ważne. Nie czuję już skrępowania podczas publicznych występów - mówi niewidomy Grzegorz Dowgiałło, laureat III miejsca w kategorii dorosłych wokalistów podczas III Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

  Wystawę, która w poniedziałek 6 października została ustawiona w pobliżu Sukiennic, można oglądać do 20 października. Jedenasty finał Festiwalu „Zaczarowanej Piosenki” im. Marka Grechuty odbędzie się w czerwcu przyszłego roku. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół