• facebook
 • rss
 • "Gospel mamy" śpiewają Panu

  jt

  dodane 09.10.2014 14:44

  Dzieci nie przeszkadzają mamom uczyć się śpiewu gospel. W sali obok bawią się z opiekunkami.

  Trwa Festiwal 7xGospel, a wraz nim 9 października wystartowała trzecia edycja warsztatów "Mama gospel".

  To spotkania, na które matki mogą przyjść z małymi dziećmi i nie muszą się martwić o opiekę dla nich w czasie warsztatów. Tę zapewniają organizatorzy.

  Skąd się wziął pomysł na taką formę zajęć? - To jest nasz autorski pomysł: mój, Marysi i Sylwii. Kiedyś siedziałyśmy z Leą Kjeldsen, szefową festiwalu. I ona mówi: "Wiecie co, chodzi mi po głowie coś takiego: mama gospel. Co wy byście z tym mogły zrobić?". I wtedy zaczęłyśmy myśleć - opowiada Kasia Kruk, instruktorka warsztatów "Mama gospel", które prowadzi razem z pozostałymi pomysłodawczyniami, Sylwią Szulik i Marią Pabisiak.

  Warsztaty "Mama gospel" to trzy spotkania po dwie godziny. Pierwsza połowa każdych zajęć składa się z zajęć i zabaw umuzykalniających. Mamy bawią się wtedy razem z dziećmi. Druga część to czas, kiedy najmłodszymi zajmują się opiekunki-wolontariuszki, a panie w sali obok trenują śpiew.

  Kasia Kruk, oprócz bycia pedagogiem i członkiem Krakow Gospel Choir, sama jest mamą. Wychowuje córeczkę Ulę. Przyznaje, że sporo mam, przychodzących na zajęcia, chce się w śpiewaniu sprawdzić. Niektóre z nich należały kiedyś do chórów czy scholi. Inne nigdy nie robiły tego publicznie. W tegorocznych warsztatach udział bierze prawie 15 par "mama i maluszek". Spotkania odbywają się w Pracowni Rodzinnej "Mamutek" przy ul. Floriańskiej.

  - To jest trochę skok na głęboką wodę, bo mamy będą występować na koncercie finałowym. Zespół, który stworzą mamy, zaśpiewa dwie piosenki na dużej scenie z całym zespołem - zaznacza Kasia. Na przygotowanie mamy będą miały niewiele czasu. Instruktorki jednak są pełne wiary w "gospel mamy". Te już na pierwszej próbnie brzmiały jak profesjonalny zespół.

  Dla niektórych mam to kolejne warsztaty z tego cyklu. Inne są tu pierwszy raz. Tak, jak Marysia, która przyszła tu z dziewięciomiesięczną córką Zosią. - Sama lubię śpiewać, ale to też okazja, żeby Zosia spotkała się z innymi dziećmi - zauważa.

  Dla Magdy, mamy Michałka, to też pierwsze spotkanie z tymi zajęciami. - Dzieciaczki wszystkie się tu tak dobrze czują, to pomaga mamom - zauważa. Plusem jest też dla niej fakt, że na warsztatach są same matki - są wyrozumiałe, zdają sobie sprawę, że maluch czasem zapłacze, albo że trzeba z nim wyjść na chwilę. - Mogę też poczuć klimat studencki - śmieje się Magda, która na studiach śpiewała w chórze. Kiedy na świat przyszły dzieci, zrezygnowała z prób. Dzięki warsztatom będzie mogła znowu pośpiewać, potrenować pod okiem profesjonalistów i stanąć na dużej scenie.

  Finałowy koncert odbędzie się w niedzielę, 19. października, o godz. 18.00 w Kinie "Kijów" przy al. Kraińskiego 34. Poza uczestniczkami zajęć "Mama Gospel", wystąpi m.in. kilkusetosobowa reprezentacja 16. Warsztatów Gospel w Krakowie. Jak zaznaczają organizatorzy "będzie to wydarzenie wyjątkowo różnorodne, bogate w emocje i będące żywym świadectwem wiary setek ludzi, bez podziału na wiek, status czy sprawność". Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.7xgospel.com.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół