• facebook
 • rss
 • Współpraca, a nie wizytacja

  mk

  dodane 04.11.2014 16:23

  Komitet organizacyjny ŚDM 2016 komentuje informacje o "rzekomych problemach" z organizacją spotkania.

  Medialne doniesienia dotyczyły m.in. problemów z zatwierdzeniem hymny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, braku zgody Papieskiej Rady ds. Świeckich na to, by główne spotkania z ojcem świętym odbyły się na Błoniach oraz niezadowolenia delegacji ze Stolicy Apostolskiej z postępów prac organizacyjnych.

  W przygotowanym po południu 4 listopada komunikacie, Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 podkreśla, że wizyta przedstawicieli watykańskiej dykasterii nie miała charakteru wizytacji, ale spotkania roboczego.

  "Komitet Organizacyjny ŚDM 2016 jest w stałym kontakcie z Papieską Radą ds. Świeckich i na bieżąco ustala z jej członkami wszelkie kwestie związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Nieuprawnione jest więc stwierdzenie, jakoby »Papieska Rada ds. Świeckich nie była do końca zadowolona z postępów prac«" - wyjaśniają przedstawiciele komitetu.

  Jeśli chodzi o hymn spotkania młodych, którego oficjalna prezentacja została wcześniej zapowiedziana na 28 października, to - jak zapewniają organizatorzy - decyzja o wyborze utworu "Błogosławieni miłosierni" autorstwa Jakuba Blycharza nie zmieniła się.

  "Dokonywana jest drobna korekta tekstu hymnu i z tego powodu jego oficjalna premiera została przesunięta w czasie" - zapewnia komitet.

  W swoim liście odpowiedzialni za przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku w Krakowie wyjaśniają także sprawę miejsca głównych celebracji z udziałem papieża.

  "Prowadzone są szczegółowe studia i analizy terenów, na których mogłyby się odbyć wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży z udziałem Papieża. Decyzja o ostatecznej lokalizacji tych spotkań zapadnie po zapoznaniu się z wynikami ekspertyz. Papieska Rada ds. Świeckich jest informowana o postępach prac nad tymi zagadnieniami i od początku bierze czynny udział w podejmowanych w związku z tym krokach. O tym, iż ta kwestia nie jest jeszcze przesądzona, opinia publiczna informowana jest od dawna" - napisali przedstawiciele komitetu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół