• facebook
 • rss
 • Prezydent z Krakowa?

  mk

  dodane 11.11.2014 18:43

  Jarosław Kaczyński ogłosił, że kandydatem PiS na prezydenta Polski będzie Andrzej Duda.

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości poinformował podczas obchodów Święta Niepodległości w Krakowie, że zwróci się do rady politycznej partii, by to właśnie europoseł z Krakowa był kandydatem PiS na prezydenta kraju.

  - Polsce potrzebny jest nowy Pierwszy Obywatel - powiedział J. Kaczyński przemawiając w historycznej sali "Sokoła". Długo oczekiwana nominacja w rodzinnym mieście Andrzeja Dudy została przyjęta owacyjnie.

  - To człowiek jeszcze młody, ale już doświadczony polityk. On będzie potrafił łączyć wszystkie pokolenia w Polsce - mówił m. in. Jarosław Kaczyński.

  Przypomniał także, że A. Duda współpracował z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

  - Otwieramy dzisiaj wielką grę o Polskę, o nową Polskę, której niepodległość będzie zabezpieczona, a ona sama będzie silna i sprawiedliwa - mówił prezes PiS.

  Sam przyszły kandydat zapowiedział, że jeśli zostanie wybrany, to jego prezydenturę będą charakteryzowały dynamizm w sprawach zagranicznych i chęć łączenia w sprawach krajowych.

  - Nie będę zamykał drzwi, a narodowi będę służył. Obywatele się o tym przekonają - zapowiedział Andrzej Duda. Wątpiącym w zwycięstwo wyborcze przypominał, że gdy sto lat temu z położonych niedaleko Oleandrów wyruszała grupa entuzjastów też nikt nie wierzył w ich sukces.

  - Dla mnie to nie tylko zaszczyt, a też wielkie zobowiązanie do służby dla naszej ojczyzny - największego skarbu, jaki mamy - mówił.

  Urodzony w 1972 roku polityk jest doktorem nauk prawnych, pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2006-2007 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Pełnił też funkcję podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  Był członkiem Trybunału Stanu, posłem, a obecnie jest eurodeputowanym.

  W 2010 kandydował także na prezydenta Krakowa oraz do rady miasta. Został wtedy radnym, ale jego mandat wygasł, gdy w 2011 roku dostał się do Sejmu RP.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • kim
   11.11.2014 21:37
   Ło matko!
   Toż to niemal, jakby ogłosić, ze kandydatem będzie Fabian Duda z "Rancza".

   Facet wydawał się być inteligentny, a dał się wkręcić w taką prymitywną zagrywkę mającą odwracać uwagę od popisów Hofmanowego trio?
   Już przegrał przez to.
   Kandydat na Prezydenta RP to musi być ktoś poważny, stroniący od manipulacyjnych tricków.
   Równie dobrze mogliby w tej roli obsadzić Bredzińskiego - do takiego kalibru Duda dał się sprowadzić tą śmieszną decyzją.

   Oczywiście przegra. Oczywiście wybory okażą się"sfałszowane".
   Oczywista oczywistość.
  • schorowanyczlowiek
   11.11.2014 21:52
   To kolejny błąd J. Kaczyńskiego. Taka kandydatura spowoduje, że II tury nie będzie, w pierwszej wygra urzędujący przezydent
  • Scott
   12.11.2014 06:50
   Świetny wybór. Szanse na zwycięstwo ma ogromne. Jeden z najlepszych fachowców w Polsce, no i nie ma powiązań z WSI - a to mega ważne.
  • operator
   12.11.2014 11:41
   Jarosław Kaczyński postawił na według niego najlepszego kandydata i on będzie ponosił największą odpowiedzialność za ewentualną przegrana w I turze. Gdyby Duda przegrał dopiero w drugiej to nie byłaby katastrofa. Być może byłby wtedy naturalnym kandydatem na kolejne wybory prezydenckie. Teoretycznie wydaje się mało prawdopodobne żeby wygrał z Bronisławem ale zdarzyło się już w historii tego kraju kilka nieprawdopodobnych rzeczy. Wierzę że jest to absolutnie możliwe tylko społeczeństwo musi się trochę otrząsnąć i przebudzić z marazmu.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół