• facebook
 • rss
 • Kard. Dziwisz: Jesteście młodą twarzą Kościoła

  Monika Łącka

  dodane 10.01.2015 18:00

  W Centrum św. Jana Pawła II odbyło się diecezjalne, opłatkowe spotkanie Ruchu Światło-Życie.

  Do sanktuarium św. Jana Pawła II na coroczną pielgrzymkę - tzw. Dzień Wspólnoty - przyjechały zarówno dzieci i młodzież ze wszystkich zakątków diecezji, należące do oazy, służby liturgicznej oraz scholek parafialnych, jak i dorośli należący do Domowego Kościoła oraz nadzwyczajni szafarze Komunii świętej.

  Najliczniejszą grupą była oaza, służba liturgiczna oraz Dzieci Maryi z parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela z Choczni, z ks. Mateuszem Wójcikiem na czele, moderatorem rejonowym rejonu wadowickiego Duszpasterstwa Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie, który zaraża wszystkich swoją wiarą i zaangażowaniem w ewangelizacyjne inicjatywy. - W sumie zjawiło nas się tutaj 108 osób, więc jest radość! - mówi.

  - Przyjechaliśmy, bo to doroczna pielgrzymka, spotkanie z Bogiem, naszym biskupem, ale też z ludźmi, z którymi spędza się wakacyjne rekolekcje. Cieszę się, że ich wszystkich tu widzę. A i miejsce jest wyjątkowe, bo to sanktuarium świętego papieża - mówi Magda Pasternak z parafii z Choczni, uczennica I klasy technikum.

  Z Ruchem Światło-Życie związana jest dopiero od roku, jednak ten rok - krok po kroku - zmienia jej życie na lepsze. - Bycie w oazie to dla mnie radość. W piątkowy wieczór pewnie mogłabym robić wiele rzeczy (a dziś, w sobotę, po całym tygodniu szkoły, wyspać się), ale ja wolę przychodzić na oazowe spotkania i być na takiej pielgrzymce. Zanim trafiłam do oazy, miałam w życiu takie momenty, że myślałam, iż będę ateistką. Miałam też sporo problemów. Z chwilą, gdy stawiałam w oazie pierwsze kroki, te problemy zaczęły się rozwiązywać. To było takie dotknięcie Boga, który jest, i wiem, że mnie kocha - dodaje.

  Silną reprezentację miała też parafia św. Jana Chrzciciela z Olszówki koło Mszany Dolnej. Ubrany w piękne stroje Zespół Regionalny Olszowianie swoim góralskim śpiewem podbił serca wszystkich uczestników spotkania!

  Dzień rozpoczął się od wspólnego kolędowania przy żłóbku Jezusa, a następnie dzieci i młodzież wysłuchali konferencji o tym, dlaczego w każdej wspólnocie tak ważna jest jedność, i czym ta wspólnota tak naprawdę jest. Bo wspólnota, np. oazowa, ma być źródłem duchowej siły i ma prowadzić do jeszcze lepszego poznania Pana Boga.

  Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia odprawiona w górnym kościele przez kard. Stanisława Dziwisza.

  - Wszyscy, wy także, jesteśmy uczniami Jezusa i mamy świadczyć o Nim w swoim życiu. A tego, jak powinien żyć prawdziwy uczeń Chrystusa, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Pana, uczy nas św. Jan Apostoł. Dla ucznia fundamentem wszystkiego jest miłość, ponieważ Bóg jest Miłością - przypominał metropolita krakowski.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół