• facebook
 • rss
 • Kraków też pomaga

  Paulina Smoroń

  dodane 11.01.2015 13:25

  Na krakowskich ulicach ponad 2 tys. wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze dla oddziałów pediatrycznych, onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

  Fantazyjne stroje krakowskich wolontariuszy WOŚP przyciągają wielu przechodniów. Z orkiestrowymi puszkami  można spotkać m.in. członków Stowarzyszenia Krakowski Airsoft, Annę Dymną wraz z podopiecznymi z Doliny Słońca, Marcina Dańca, Krzysztofa Piaseckiego, Dorotę Segdę i Łukasza Gibałę.

  Wolontariusze zarażają wszystkich pozytywnym nastrojem. Sami też spotykają się z życzliwością ze strony przechodniów.

  - Dzięki tej akcji przynajmniej raz w roku jesteśmy wszyscy razem. Bardzo się cieszę, że część pieniędzy zostanie przeznaczona na pomoc starszym. Trzeba też pamiętać, że pomagać należy zawsze, nie tylko dziś - przekonuje Małgorzata Leśniowska.

  W ten wyjątkowy dzień można także natknąć się na niezwykłą postać - Smoka Wawelskiego, który specjalnie dla WOŚP opuścił dziś swoją jamę.

  Jak co roku, tak i dziś organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, a wśród nich przygodową grę miejską, która potrwa do ok. 15.30. Podczas niej uczestnicy wcielają się w rolę detektywów, a ich zadaniem jest odnalezienie niebezpiecznego agenta Cancerosa i jego grupy. Ponadto na Rynku Głównym ratownicy krakowskiego WOPR-u przypominają, co trzeba zrobić, by prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

  O 16.30 na rynku rozpocznie się koncert, w czasie którego zagrają: Novva, Warstadt, Alergen, Closterkeller, Leniwiec. O 20.00 zostanie puszczone światełko do nieba, a tuż po nim wystąpi gwiazda wieczoru - zespół Piersi.

  Orkiestrowe atrakcje czekają na krakowiaków nie tylko w centrum miasta. Wśród imprez towarzyszących znalazł się 3. Bieg Wielkich Serc, który swój start i metę ma przy Galerii Kazimierz. Ponadto w Klubie Żaczek zagra Bluesowa Orkiestra Świątecznej Pomocy, a Nowa Huta wybierze dziś swoją miss.

  Dziś każdy może zrobić coś dobrego dla innych. Wystarczy drobny gest i - jak twierdzi Andrzej Zieliński, jeden z darczyńców - warto pomagać, bo wtedy człowiek staje się lepszy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół