• facebook
 • rss
 • Piruety na lodzie

  jg

  dodane 11.01.2015 21:06

  Na lodowisku w Czarnym Dunajcu zainaugurowana została działalność szkoły jazdy figurowej na lodzie. Zajęcia odbywają się pod bacznym okiem Doroty Pieńkoś, dwukrotnej mistrzyni Polski. Najbliższe już we wtorek 13 stycznia.

  Czarnodunajecka szkoła jazdy figurowej skierowana jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych - nie tylko mieszkańców gminy Czarny Dunajec. W zajęciach może uczestniczyć każdy, kto ma smykałkę do jazdy na łyżwach, bez względu na wiek. Lekcje jazdy figurowej odbywać się będą w dwóch, a docelowo w trzech grupach. Na początku w amatorskiej i profesjonalnej, a w przyszłości także z podziałem wiekowym.

  - Nie ma limitu wieku uczestników, jednak aby myśleć o karierze zawodowej, naukę jazdy najlepiej rozpocząć w wieku 4-6 lat - mówi Dorota Pieńkoś. Według niej, lodowisko w Czarnym Dunajcu jest bardzo dobrym obiektem do nauki jazdy figurowej, których brakuje w wielu miejscowościach w Polsce, przez co wielokrotnie dzieci i ich rodzice muszą poświęcać czas na dalekie dojazdy w poszukiwaniu dobrej bazy treningowej.

  Najbliższe zajęcia już w najbliższy wtorek w godzinach 15.00-17.00 z podziałem na dwie grupy. Nabór cały czas trwa. Zapisy przyjmuje Karolina Głowacz (tel. 18 265 73 23 - w godzinach pracy Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu).

  Niebawem ruszą także zajęcia hokejowe. Wszystkich zainteresowanych tą popularną na Podhalu dyscypliną sportową będzie uczył Marek Batkiewicz, były bramkarz MMKS Podhale Nowy Targ.

  Oficjalne otwarcie i poświęcenie obiektu zaplanowano na 25 stycznia. 

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół