• facebook
 • rss
 • Kolęda dla bohaterów

  Paulina Smoroń

  dodane 12.01.2015 11:32

  W bazylice oo. jezuitów w Krakowie odbył się wspaniały koncert kolęd podsumowujący akcję "Rodacy-Bohaterom".

  Tego wieczoru soliści, Chór i Chór Dziecięcy wraz z Orkiestrą Kameralną Bazyliki oo. Cystersów w Mogile pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka zachwycili publiczność pięknymi wykonaniami dobrze wszystkim znanych kolęd. W repertuarze znalazły się więc m.in. takie utwory, jak "Lulajże Jezuniu", "Cicha noc", "Gdy śliczna Panna" czy "Jezus malusieńki".

  Po długich owacjach artyści wraz z publicznością odśpiewali też kolędy: "Bóg się rodzi" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki".

  Koncert był zwieńczeniem akcji "Rodacy-Bohaterom", w ramach której Samorząd Akademii Ignatianum, studenci i doktoranci, we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen, przez cały grudzień 2014 r. zbierali żywność dla byłych żołnierzy polskich, mieszkających na Kresach.

  W tej edycji udało się przygotować ponad 300 paczek żywnościowych, z których połowę zawieziono na Ukrainę i Litwę. Reszta dotrze tam w najbliższych tygodniach.

  Osoby, które nie zdążyły wcześniej wesprzeć akcji, miały okazję zrobić to 11 stycznia - po koncercie wolontariusze kwestowali dla rodaków na Kresach.

  Wśród zaproszonych gości znaleźli się: bp Jan Zając, ks. prof. Józef Bremer - rektor Akademii Ignatianum oraz ks. Jakub Kołacz - prowincjał oo. Jezuitów. Patronat honorowy nad koncertem objął ks. kard. Stanisław Dziwisz.

  Spotkanie poprowadzili: Justyna Kulczycka - studentka Akademii Ignatianum oraz Tomasz Konturek - doktorant Akademii Ignatianum.

  Akcji „Rodacy-Bohaterom” patronuje m.in. "Gość Krakowski".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół