• facebook
 • rss
 • Św. Michał u Jezusa Miłosiernego

  dodane 03.02.2015 18:51

  Peregrynująca po Polsce słynąca łaskami figura św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech przebywa w łagiewnickim sanktuarium.

  Do bazyliki Bożego Miłosierdzia figura została wniesiona w uroczystej procesji we wtorek 3 lutego rano i została ustawiona przy ołtarzu. Pozostanie tam do środy rana. Następnie, o godz. 10 zostanie przeniesiona do kaplicy sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszach św. o godz. 17 i 19 wierni będą mogli przyjąć szkaplerz św. Michała, który noszony z głęboką wiarą, przy spełnieniu odpowiednich warunków, ma chronić człowieka od zła.

  Szkaplerz jest zewnętrznym znakiem przynależności do Rodziny Michalickiej, a osoby noszące go są wezwane do ofiarnej służby Chrystusowi i Kościołowi, zgodnie z duchem Zgromadzeń św. Michała Archanioła, zawartych w hasłach: "Któż jak Bóg" i "Powściągliwość i Praca".

  Figura św. Michała Archanioła z Półwyspu Gargano powstała z inicjatywy kard. Antonio z Monte San Savino w 1507 r., na pamiątkę objawień archanielskich, jakie miały miejsce w grocie na górze Gargano pod koniec V wieku. Rzeźba przedstawia Księcia Wojsk Niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, pod którego stopami leży pokonany Szatan. Jej twórcą jest Andreo Contucci zwany Sansovino.

  Sanktuarium na Monte Sant'Angelo, gdzie znajduje się grota objawień św. Michała Archanioła, każdego roku odwiedzają miliony pielgrzymów (byli wśród nich św. Franciszek z Asyżu, św. Brygida Szwedzka, św. o. Pio), którzy w tym miejscu doświadczają wielu łask - uzdrowień z chorób, nałogów, uzdrowień duchowych.

  - We wstawiennictwie św. Michała Archanioła wiele osób pokłada nadzieję. Za jego wstawiennictwem i ja pragnę stoczyć walkę z własnymi słabościami i nałogami. Rozwinąć duchowe skrzydła - mówi jedna z osób, które przyjechały do Łagiewnik, by z pomocą św. Michała prosić Boga o potrzebne łaski.

  Warto do nich dołączyć i zawierzyć siebie oraz całą swoją rodzinę opiece św. Michała Archanioła, stróża każdego człowieka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • pablotti
   04.02.2015 10:14
   U sąsiadów w archidiecezji katowickiej peregrynacja tej figury jest zakazana. Ktoś wie dlaczego?
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół