• facebook
 • rss
 • Wróć z Tatr przed zmrokiem

  jg

  dodane 07.04.2015 10:06

  Powraca zakaz wchodzenia na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego po zmroku. Będzie obowiązywał aż do 30 listopada. Niektóre tatrzańskie szlaki wciąż pozostaną zamknięte, m.in. znana Droga pod Reglami.

  - To okres, kiedy zwierzęta zaczynają żerować, w tym niedźwiedzie - mówi jeden z pracowników TPN o zakazie wchodzenia na teren TPN po zmroku. I dodaje, że to nie jest żadna nowość, taki zakaz obowiązuje od kilkunastu już lat. - Z roku na rok zwierzęta zachowują się tak samo, one potrzebują spokoju - podkreśla pracownik TPN w punkcie informacji turystycznej.

  TPN przypomina także, że od 1 grudnia do 15 maja zamyka się następujące odcinki szlaków: Przełęcz w Grzybowcu - Wyżnia Przełęcz Kondracka - szlak czerwony (fragment szlaku Dolina Strążyska - Giewont), Dolina Tomanowa - Chuda Przełączka - szlak zielony, Dolina Pięciu Stawów Polskich - Świstówka Roztocka - Morskie Oko - szlak niebieski. Jaskinia Mroźna będzie zamknięta do 25 kwietnia.

  TPN w komunikacie prasowym zwraca jeszcze uwagę na zamknięte szlaki z powodów powalonych drzew i prowadzonych tam prac leśnych. W związku w tym nie wejdziemy na Ścieżkę nad Reglami na odcinku Dolina Kościeliska - Dolina Chochołowska, do Doliny Lejowej i nie przejdziemy z Doliny Kościeliskiej na Polanę Stoły.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Tatrzański
   07.04.2015 12:10
   „To okres, kiedy zwierzęta zaczynają żerować, w tym niedźwiedzie - mówi jeden z pracowników TPN o zakazie wchodzenia na teren TPN po zmroku“

   Wygląda na to, że TPN nie dba o niedźwiedzie! Wszak nocne wędrówki turystów pomogłyby głodnym niedźwiedziom uzupełnić utracone w zimie kalorie. Jeden zdobyty plecak, nie mówiąc już o właścicielu to gigantyczny zastrzyk pożywnej energii. A fe! Zarządcy TPN-u, nie kochacie Misiaków?

   Jednak z wiadomościami na temat Tatr, to ja już jestem ostrożny.

   Po wiadomości o zabronieniu oświetlenia krzyża, tak głupio uargumentowanej, że do filmów Barei się nadaje, dałem się wkręcić na prima aprilisową informację Wojciecha Teistera o szlaku na GGT, nie doczytując nawet informacji o komórkach ładowanych piorunami!
   Przed popełnieniem seppuku, uratowała mnie tylko moja żona… Może i ta informacja jest spóźnionym żartem? No dobra niedźwiedziom – smacznego!
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół