• facebook
 • rss
 • Kto kupi torebkę Ewy Wachowicz?

  dodane 13.04.2015 12:01

  14 kwietnia rusza 3. ogólnopolska akcja "Torebka i krawat naszpikowane dobrem", organizowana przez krakowską Fundację Urszuli Smok "Podaruj Życie" Ośrodek Pomocy Osobom z Chorobami Krwi i Nowotworami.

  W poprzednich edycjach akcji nowych właścicieli znalazły m.in. torebki Anny Komorowskiej - pierwszej damy RP, Danuty Wałęsy, Magdaleny Cieleckiej, Urszuli Grabowskiej, Mai Ostaszewskiej, Katarzyny Skrzyneckiej, Justyny Steczkowskiej, Beaty Tyszkiewicz, Katarzyny Zielińskiej oraz krawaty Jacka Cygana, Janusza Gajosa, Franciszka Smudy oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza - ministra pracy i polityki społecznej oraz prof. Jacka Majchrowskiego - prezydenta Krakowa.

  Pieniądze zebrane podczas ubiegłorocznej licytacji pozwoliły na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego dla podopiecznych fundacji, wytypowanych przez Klinikę Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wzięło w nim udział 21 osób, w tym 12 dzieci - wszyscy wyjechali do Karpacza, by nabrać sił po ciężkiej chorobie.

  - Relacje w rodzinie można porównać do linek łączących most z brzegiem. Gdy ktoś choruje (szczególnie onkologicznie), te linki są narażone na przetarcie, a w skrajnych sytuacjach nawet na przerwanie. Bo choroba nie dotyczy tylko chorego - choruje on i jego rodzina. Zdarza się więc, że chorują także relacje - zauważa Urszula Smok, która przed laty także walczyła z nowotworem i przeszła bardzo ciężki przeszczep szpiku kostnego.

  Krawat Grzegorza Markowskiego   Krawat Grzegorza Markowskiego Materiały Fundacji Urszuli Smok "Podaruj życie" - Gdy chory jest z całych sił wspierany przez najbliższych, staje się mocniejszy w walce o zdrowie i życie, bo wie, że są ludzie, którym zależy, by zwycięsko przejść przez chorobę. Kiedy to się udaje, oprócz radości, może się też pojawić kryzys relacji, bo świat po chorobie jest inny niż był wcześniej - opowiada U. Smok.

  Powód jest prosty - pacjent wraca do zdrowia, a rodzina zaczyna odreagowywać stres. Czasem też obawia się, że koszmar może wrócić. Mama jednego z podopiecznych fundacji powiedziała na przykład, że "czuje się jak maratończyk po biegu, a musi biec dalej".

  - Chcemy to zmienić. Stąd pomysł unikatowych wyjazdów wzmacniających więzi rodzinne, na które zapraszamy nie tylko osoby po chorobie, ale także ich najbliższych. Chcemy, by w świecie bez codziennych trosk mogli cieszyć się z bycia razem. Chcemy ich wspierać, żeby mieli siłę pomóc sobie i innym, a także dzielić się swoimi przejściami i pokazywać, że da się wygrać - tłumaczy U. Smok.

  Ile osób uda się w tym roku zaprosić na rodzinny wypoczynek? To zależy od hojności darczyńców, którzy skuszą się na torebki i krawaty podarowane fundacji przez znane i lubiane osoby. Tym razem do wzięcia są torebki należące do niedawna m.in. do Patrycji Markowskiej, Beaty Chmielowskiej-Olech, Ewy Wachowicz, Magdaleny Walach, a także krawaty Jakuba Błaszczykowskiego, Grzegorza Markowskiego, Marcina Dorocińskiego, Rafała Sonika, Krzysztofa Ziemca, Andrzeja Grabowskiego. Z kolei Matylda Damięcka przekazała pluszowego misia.

  Prezentacja wszystkich torebek i krawatów odbędzie się już jutro, 14 kwietnia o godz. 14, w Teatrze J. Słowackiego w Krakowie. Następnie ruszy aukcja, która potrwa do 20 kwietnia. By wziąć w niej udział, wystarczy wejść na stronę: www.naszpikowanedobrem.pl, obejrzeć wszystkie fanty, wybrać ten, który najbardziej przypadnie do gustu, a następnie rozpocząć licytację.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół