• facebook
 • rss
 • ŚDM na Skałce

  mk

  dodane 06.05.2015 14:30

  Tegoroczna procesja św. Stanisława będzie bogata w akcenty, związane z Światowymi Dniami Młodzieży.

  - Parafialni liderzy duchowych przygotowań oraz wolontariusze ŚDM przejdą procesję w koszulkach z logo ŚDM, poniosą flagi oraz przede wszystkim kopię krzyża, który od ponad 30 lat pielgrzymuje wraz z młodymi po świecie - informuje Ewa Korbut z biura prasowego ŚDM.

  Wierni zebrani przy Ołtarzu Trzech Tysiącleci na Skałce wysłuchają także świadectwa uczestnika poprzednich ŚDM, a w procesji z darami wolontariusze zaniosą deklaracje uczestnictwa w projekcie L4.

  - To akcja, w której młodzież prosi o modlitwę za przygotowania do wydarzeń w Krakowie osoby chore i starsze ze swoich wspólnot lokalnych. Przedstawiciele parafii zaniosą także Pamiętniki Duchowych Przygotowań, czyli relacje z dotychczasowych działań podjętych na poziomie poszczególnych parafii archidiecezji krakowskiej - tłumaczy E. Korbut.

  Do udziału w tradycyjnej procesji z Wawelu na Skałkę, która wyruszy w najbliższą niedzielę o godz. 9, zachęca w specjalnym liście kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

  "Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w swoich świętych. Naśladując przykład świętych - Stanisława i Jana Pawła II - postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła" - apeluje kardynał.

  Eucharystia przy klasztorze oo. paulinów - po przejściu procesji - rozpocznie się o godz. 10. Przewodniczył jej będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, zaś kazanie wygłosi abp Józef Michalik (metropolita przemyski).

  "Wraz z pielgrzymami z całej Ojczyzny i gośćmi z zagranicy będziemy dziękować Bogu za św. Jana Pawła II w 1. rocznicę Jego kanonizacji. Wstawiennictwu świętych Biskupów krakowskich: Stanisława i Jana Pawła II pragniemy polecać intencje polskich małżeństw 
i rodzin, a także trud przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w Roku Świętym Miłosierdzia odbędą się w Krakowie. Naszą modlitwą chcemy również objąć wszystkie osoby konsekrowane i prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne" - pisze kard. Dziwisz.

  W procesji będzie w tym roku niesiony także słynący łaskami obraz MB od Wykupu Niewolników z kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Krakowie, który - właśnie podczas procesji św. Stanisława - 50 lat temu został koronowany przez abp. Wojtyłę. Będzie to jednocześnie zakończenie świętowania jubileuszu koronacji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół