• facebook
 • rss
 • W imię Ducha Świętego

  mk, lk

  dodane 09.06.2015 10:38

  W spotkaniu "Lednica 2000" w sobotę 6 czerwca uczestniczyła m.in. młodzież z Babic.

  Pielgrzymi z małopolskiej miejscowości byli wśród kilkudziesięciu tysięcy osób przybyłych z kraju i zagranicy. Lednickie spotkanie, tym razem poświęcone Duchowi Świętemu, było trzecim z serii przygotowujących do 1050. rocznicy chrztu Polski, która przypada w 2016 r. Poprzednie spotkania odbyły się pod hasłami "W imię Ojca" i "W imię Syna".

  Na Polach Lednickich młodzież adorowała Najświętszy Sakrament, a potem symbolicznie wybrała Chrystusa za Pana swojego życia i po północy przeszła przez słynną bramę-rybę, zwaną Bramą Trzeciego Tysiąclecia, wyrażając w ten sposób pragnienie oddania się Zbawicielowi.

  - Dziękujemy obecnym na spotkaniu za piękne świadectwo wiary, radość i entuzjazm. Nawet żar lejący się z nieba nie przeszkodził we wspólnej modlitwie, śpiewach i tańcach. Za ojcem świętym zwracamy się do was, droga młodzieży - otwórzcie się na świętość i moc Ducha Świętego, idźcie tam, gdzie On was posyła. Niech On uleczy waszą samotność, nieustannie wam towarzyszy i prowadzi - wspomina spotkanie młodych s. Łucja Kramarz CSS z Babic.

  Było to także przygotowanie do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, które pod koniec lipca 2016 roku odbędą się w Krakowie. Być może zagości na nich jeden z najbardziej charakterystycznych elementów spotkań młodych, organizowanych przez o. Jana Górę - lednickie tańce.

  - Mamy takie marzenie, żeby na ŚDM dla Pana Boga zatańczyły nie setki, nie tysiące, nie dziesiątki tysięcy, ale miliony ludzi - mówi Kazimierz Hojna, jeden z lednickich wodzirejów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół