• facebook
 • rss
 • Uwielbienie na Bulwarowej

  mk

  dodane 12.06.2015 23:28

  Tuż po zakończeniu oktawy Bożego Ciała palotyński kościół w Nowej Hucie rozbrzmiał dźwiękami radosnej modlitwy i dziękczynienia.

  - Jesteśmy tutaj, by uwielbić Boga, który jest miłością nieskończoną - mówił w piątkowy wieczór ks. Radosław Wileński SAC z Pallotyńskiej Diakonii Muzycznej, która zapewniła oprawę muzyczną spotkania 12 czerwca. - Chcę, aby każdy z nas poczuł, że jest kochany - dodał.

  - Zapraszam was do wspólnego uwielbienia Pana Boga w tę uroczystość, abyśmy podziękowali mu za powołanie, które otrzymaliśmy, za posłanie do tej konkretnej misji, do konkretnego dzieła, które On nam wyznaczył - zachęcał z kolei ks. Łukasz Gołaś, również pallotyn.

  Piątkowy koncert łączył w sobie wspólną modlitwę śpiewem, świadectwo i adorację Najświętszego Sakramentu. Swoją refleksją na temat ewangelii o przebiciu boku wiszącego na krzyżu Jezusa przez rzymskiego żołnierza podzielił się z zebranymi bp Grzegorz Ryś.

  - Jak człowiek przebija Bogu serce, to Bóg z tego serca wytryskuje źródłem wody na obmycie tego grzechu - przekonywał biskup. - On wtedy wylewa Ducha na tego, który go zabija. To jest jeden z najbardziej szalonych paradoksów, ale to jest słowo, które potrafi przeprowadzić człowieka przez taką ciemność, jaka panowała na Golgocie - tłumaczył.

  - Bóg nie jest w stanie myśleć o niczym innym, jak tylko o tym, jak wylać Ducha na tego, który go morduje. Bóg nie jest w stanie się pogodzić z tym, że człowiek zrywa z Nim relację. W Bogu nie ma żadnej innej reakcji, tylko myśl, jak natychmiast naprawić to, co człowiek właśnie niszczy - mówił.

  Organizatorami koncertu były Radio i Fundacja nowohuckie.PL, Pallotyńska Wspólnota Ewangelizacyjna oraz Pallotyńska parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół