• facebook
 • rss
 • Pieniny - Kultura - Sacrum

  jg

  dodane 02.08.2015 21:50

  - Oto wakacyjny czas pozwala nam na zasmakowanie w głębi muzycznej, poprzez którą rozmawiamy ze Stwórcą - mówił ks. Józef Bednarczyk, proboszcz parafii w Niedzicy.

  Przed koncertem gości przywitała Agnieszka Radwan-Stefańska, dyrektor artystyczny VI Festiwalu Pieniny - Kultura - Sacrum. - Cieszę się, że dzięki uprzejmości tutejszych duszpasterzy festiwal, oprócz Krościenka, zagościł także w Niedzicy - mówiła.

  Przed publicznością wystąpił Marek Stefański, który zagrał na organach m.in. kilka interpretacji pieśni maryjnych. Do Niedzicy przyjechał także Michał Nagy, znany i ceniony gitarzysta z Krakowa, pracownik Akademii Muzycznej w Krakowie, prowadzący cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży. Prywatnie jest spokrewniony ze zmarłym kard. Stanisławem Nagym.

  Koncertom towarzyszy wystawa "Muzyczne Anioły", przygotowana przez uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem. W tamtejszym kościele pw. Dobrego Pasterza odbywa się większość festiwalowych koncertów, tam też można oglądać wspomnianą wystawę uczniów.

  Proboszcz z Niedzicy zaprasza wszystkich do zwiedzania kościoła, który kryje w sobie wiele cennych dzieł. - Jesteśmy też po gruntownym remoncie posadzki i montażu ogrzewania podłogowego - mówi niedzicki duszpasterz i podkreśla wielką hojność parafian, dzięki którym była możliwa realizacja inwestycji. - Planujemy dla nich zorganizowanie pikniku w ogrodach plebańskich. To będzie taka forma podziękowania i wspólnego radowania się - mówi ks. Józef. Piknik zaplanowano na 22 sierpnia, a dzień później odbędą się w Niedzicy uroczystości odpustowe.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół