• facebook
 • rss
 • 80 lat Koronki do Bożego Miłosierdzia

  mk

  dodane 08.09.2015 13:25

  - Spotkajmy się dokładnie 80 lat od chwili, gdy Pan Jezus przekazał nam przez św. Faustynę słowa Koronki do Bożego Miłosierdzia - zachęca s. Gaudia.

  Św. Faustyna pierwszy raz modliła się „wewnętrznie usłyszanymi słowami”, czyli właśnie Koronką do Miłosierdzia Bożego, 13 września 1935 roku.

  W "Dzienniczku" opisała wizję, w której zobaczyła "anioła, wykonawcę gniewu Bożego". O skuteczności modlitwy za grzeszników zanotowała: "Kiedy się tak modliłam, ujrzałam bezsilność anioła i nie mógł wypełnić sprawiedliwej kary, która się słusznie należała za grzechy".

  Następnego dnia - 14 września - usłyszała od Jezusa, jak dokładnie ma być odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. 80 lat od tych wydarzeń w Łagiewnikach odbędzie się wieczór modlitwy.

  - Nasze czuwanie odbędzie się już w niedzielę 13 września w godz. 20-22. Poznamy okoliczności, w jakich została nam podarowana koronka, zrozumiemy lepiej jej znaczenie, wysłuchamy świadectw i będziemy się modlić jej słowami. Będą z nami o. Łukasz Buksa OFM oraz Krzysztof Antkowiak. Obaj muzycy poprowadzą modlitwę z ich autorskimi aranżacjami koronki - zapowiada s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

  - Chcemy modlić się szczególnie za ŚDM 2016 oraz zbliżający się nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia - dodaje. Ponadto każdy może dołożyć swoją intencję, w której będą się modlić uczestnicy czuwania. Wystarczy wpisać ją w komentarzu pod "wydarzeniem" utworzonym na facebookowym profilu "Faustyna 2016".

  Wszystkie wpisy zostaną wydrukowane i położone na ołtarzu podczas modlitwy. Niektóre z nich będą także odczytane.

  - Przyjdźcie do kaplicy klasztornej w Łagiewnikach, do miejsca, gdzie wydarzyło się wiele cudów! - zachęca s. Gaudia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół