• facebook
 • rss
 • Pobiegnij dla SOR-u!

  dodane 09.09.2015 19:38

  To już ostatnia szansa, by zapisać się do udziału w 4. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco Dzieciom. Śmiałkowie na starcie staną już w najbliższą sobotę, 12 września na krakowskich Błoniach.

  - Jeśli nasz wysiłek zaowocuje uśmiechem choćby jednego chorego dziecka, to znaczy, że warto było biec. Bo ten bieg porusza nie tylko ciała, ale przede wszystkim serca - mówią co roku uczestnicy zawodów organizowanych na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. W tym roku wszyscy, którzy zechcą nieco zmęczyć się w słusznej sprawie, wspomogą wyposażanie w niezbędną, nowoczesną aparaturę remontowanego właśnie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego USD.

  - Chętni mają do wyboru trzy biegi: główny na dystansie 10 km, prowadzący przez ulice Krakowa, Bieg Rodzinny (3,53 km wokół Błoń) oraz Bieg na Szpilkach na 100 m - zapowiada Michał Sikora z biura prasowego Tesco Polska.

  Główny bieg swój początek będzie miał na Bulwarach Wiślanych, na deptaku w okolicy skrzyżowania al. Daszyńskiego z ul. Podgórską. Biegi rodzinny i na szpilkach rozpoczną się i zakończą na Błoniach. Z kolei na terenach zielonych Błoń, w okolicach biura zawodów, rozegrane zostaną również biegi dla dzieci na dystansach od 50 do 300 m.

  - Warunkiem uczestnictwa w biegu, oprócz zapisania się, jest także uiszczenie opłaty startowej. Kto nie zdążył zrobić tego online, może jeszcze nadrobić zaległości, ale już tylko i wyłączenie w biurze zawodów, na Błoniach. W ostatnich dniach przed biegiem opłata wynosi 50 zł (na główny bieg) i 30 zł (pozostałe dwa biegi). Dzieci i młodzież rejestrują się bezpłatnie - dodaje.

  Opłaty będzie można składać 11 września od godz. 17 do 20 i 12 września od godz. 7.30 do 10.20. W tym samym miejscu (na terenie Klubu Sportowego Zwierzyniecki, ul. Na Błoniach 1) zawodnicy na godzinę przed rozpoczęciem biegu będą odbierać pakiety startowe. Całkowity dochód z opłat startowych oraz wszystkie datki od darczyńców zostaną przekazane na zakup potrzebnego sprzętu medycznego, m.in. specjalistycznej wanny do mycia pacjentów z poparzeniami.

  - W pakiecie startowym znajduje się m.in. koszulka "Biegam, aby…" zaprojektowana specjalnie na tę okazję przez pacjentów szpitala w Prokocimiu. Kilka tygodni przed biegiem jeden z szarych korytarzy szpitala zamienił się w miejsce pełne kolorów, gdzie mali pacjenci, wyposażeni w specjalne skafandry, 17 litrów różnokolorowej farby, pędzle, balony i specjalne sikawki, stworzyli wspólnie projekt koszulki - opowiada Michał Sikora.

  Podczas poprzednich trzech Biegów Charytatywnych Fundacji Tesco Dzieciom udało się zebrać ponad 270 tys. zł. Pieniądze te pozwoliły na wyremontowanie świetlic, sal rehabilitacyjnych oraz zakup sprzętu medycznego dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Remontowany obecnie SOR ma być jednym z najnowocześniejszych w Polsce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół