• facebook
 • rss
 • Pokój i dobro według o. Buksy

  Monika Łącka

  dodane 04.10.2015 22:35

  Śpiewający chillout i rap franciszkanin we wspomnienie św. Franciszka zaśpiewał w Klubie "Pod Jaszczurami". Tam też zaprezentował klip do utworu "Pokój i dobro", który nagrał wspólnie z Arkadiem.

  Koncert muzyka w habicie odbył się w ramach projektu "Obudź się! Możesz więcej", z którym o. Łukasz wystartował pod koniec listopada ub. roku po to, by za pomocą muzyki dotrzeć do jak największej liczby młodzieży i opowiedzieć młodym o Bogu w sposób, jakiego do tej pory może nie znali.

  Co ważne, podczas spotkań z młodzieżą o. Łukasz porusza również ważne społecznie tematy, takie jak samobójstwa, brak akceptacji wśród rówieśników, alkohol, narkotyki, przemoc. Wszędzie, gdzie tylko się pojawia, przekonuje też, że każdy życie ma tylko jedno, więc trzeba dbać o ten dar od Boga i nie zmarnować go, uciekając w fałszywe uszczęśliwiacze.

  W ciągu niespełna roku wraz ze swoją ekipą o. Łukasz przejechał ponad 10 tys. km, by pojawić się na 50 spotkaniach w szkołach w całej Polsce. W sumie zaśpiewał dla ponad 30 tys. młodych ludzi. Ostatnia trasa wiodła z Pomorza na południe Polski, by 4 października, w imieniny św. Franciszka, pojawić się na krakowskim Rynku Głównym, w najstarszym klubie studenckim w mieście. Jak przyznaje o. Łukasz, od dawna chciał wystąpić właśnie w tym miejscu, a marzenie nie mogło spełnić się w lepszym dla niego terminie. Ku jego radości, Klub "Pod Jaszczurami" wypełniła nie tylko młodzież, ale także dzieci i rodzice, i wszyscy zgodnie śpiewali, że miłość to droga, która prowadzi do Boga.

  Jak się okazało podczas imprezy, koncert szalejącego na scenie zakonnika rozgrzał nie tylko serca tych, którzy byli w klubie, ale zaciekawił również przechodniów i klientów okolicznych kawiarń. Wiele osób podchodziło i z zaciekawieniem zaglądało przez okna klubu, nie dowierzając pewnie, że człowiek, który śpiewa w środku, to prawdziwy franciszkanin. Jeszcze bardziej dziwili się, gdy dobiegały do nich słowa kolejnych piosenek opowiadających o tym, że z Jezusem każdy może więcej - wystarczy tylko zerwać maskę z twarzy, zaufać Mu i nigdy się nie poddawać.

  Koncert był również okazją do zaprezentowania teledysku do utworu "Pokój i dobro" - drugiego po piosence "Życie" singlu z płyty "Możesz więcej", który doczekał się wersji wideo. W nagraniu wziął udział Arkadio, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej. Zdjęcia do klipu, który jest w pełni profesjonalnym teledyskiem, powstały w Krakowie i wzięli w nich udział także franciszkańscy klerycy. Po koncercie klip pojawił się też na kanale o. Łukasza na portalu YouTube, a wieczorem zostały uruchomione dwa nowe konta franciszkanina w mediach społecznościowych - Snapchat i Twitter. Pierwsze będzie służyć do komunikacji z młodzieżą, której dedykowany jest projekt ewangelizacyjny "Obudź się! Możesz więcej!". Drugie konto powstało z myślą o dorosłych odbiorcach rekolekcji prowadzonych przez franciszkanina.

  "Pod Jaszczurami" na scenie gościnnie pojawił się też na scenie ks. Rafał Wilkołek, który w symboliczne trzy minuty opowiedział wszystkim o nowym projekcie Misericors, który właśnie startuje w internecie i może być codzienną aplikacją Bożego miłosierdzia dla tych, którzy są go spragnieni. Szczegóły na: www.misericors.org.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • xrw
   05.10.2015 00:08
   Delikatny retusz:

   "Misericors - codzienna aplikacja miłosierdzia" ma nieco inny adres.
   Strona internetowa to: www.misericors.org, Misericors PL to profil na Facebooku (https://www.facebook.com/Misericors).

   ks. Rafał Wilkołek
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół