• facebook
 • rss
 • Dziękowali za miłosierdzie

  Agnieszka Homan

  dodane 05.10.2015 09:38

  Uhonorowano wolontariuszy, pracowników, współpracowników i darczyńców krakowskiej Caritas.

  Uroczystość odbyła się wieczorem 4 października w Auditorium Maximum UJ, podczas jubileuszowego koncertu z okazji 25-lecia reaktywacji Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

  - Niech miłosierny Pan wynagrodzi swoim miłosierdziem tych, którzy niosą miłosierdzie na co dzień, ażeby Caritas prowadziła wszystkich ludzi do tego źródła, którym jest sam Bóg - powiedział bp Jan Zając, przewodniczący Komisji Charytatywnej Episkopatu Polski. Nazwał ich "sanktuarium miłosierdzia ludzkiego".

  Część oficjalna koncertu rozpoczęła się 20-minutowym filmem o działalności Caritas Archidiecezji Krakowskiej, zrealizowanym w tym roku przez Telewizję Kraków. Następnie bp Zając wręczył nagrody zasłużonym wolontariuszom, pracownikom, współpracownikom i darczyńcom Caritas. Medalami Caritas Polska "In caritate servire" zostali odznaczeni długoletni zasłużeni pracownicy Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

  Medale "Bogaci Miłosierdziem", przyznawane raz w roku przez krakowską Caritas osobom i instytucjom, które szczególnie wyróżniły się w służbie drugiemu człowiekowi, otrzymali Ewa i Janusz Trojanowie, właściciele Pracowni Piekarniczo-Cukierniczej "Łysa Góra", którzy od lat dzielą się chlebem z potrzebującymi za pośrednictwem Kuchni św. Brata Alberta w Krakowie, oraz miasto i gmina Wieliczka, wyróżnione za długoletnią współpracę na rzecz chorych, starszych, niepełnosprawnych i ubogich, a zwłaszcza za budowę domu dla osób starszych w Brzegach koło Wieliczki, jako materialnego znaku miłosierdzia, pozostałego po Światowych Dniach Młodzieży 2016.

  Podziękowaniem dla wszystkich zebranych był żywiołowy występ zespołu Golec uOrkiestra.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół