• facebook
 • rss
 • Uwielbienie wg Men in Black

  dodane 11.10.2015 22:30

  W Klubie "U Louisa" gospel zabrzmiał dziś w prawdziwie męskim wykonaniu. Głosy Facetów w Czerni mają moc!

  Ćwiczyli co sił, całe dwa dni, spotykając się ze sobą nawzajem i - przede wszystkim - z samym Bogiem. Uważnie słuchali też rad młodego mistrza, czyli Łukasza Kubicy, prowadzącego w tym roku warsztaty dla mężczyzn, którzy nie tylko śpiewać się nie boją, ale chcą to robić coraz lepiej i piękniej - na chwałę Pana.

  Owoce tych warsztatów zaprezentowali publiczności w niedzielny wieczór w znanym i popularnym Klubie "U Louisa". Niektórzy przyszli tam dziś, bo wiedzieli, że koncert organizowany w ramach 10. Festiwalu "7 x Gospel" to uczta muzyczna i duchowa. Inni pojawili się tam przypadkowo, szukając miejsca, w którym można obejrzeć mecz (Polska-Irlandia), jednak i oni dali się porwać gospelowemu pozytywnemu szaleństwu.

  - Ci faceci naprawdę mają talent! Bez problemu uczyli się kolejnych piosenek, wkładając w to całe serce. Praca z nimi to była prawdziwa przyjemność - zachwalał uczestników warsztatów Łukasz Kubica, na co dzień dyrygent chóru RiOGospel z Rybnika, a także kompozytor i wokalista.

  Podczas koncertu, poza męskim chórem w czerni, na scenie pojawiło się także troje wybitnych polskich solistów gospel - Michał Matuszewski, Bartłomiej Chochół i Adam Rymarz. Dla tego ostatniego muzyka, którego nazwisko znane jest w całej Polsce, udział w koncercie był szczególnie wzruszający. A. Rymarz - wokalista obdarzony ciepłą barwą głosu oraz słuchem absolutnym, doskonale odnajdujący się w różnych gatunkach muzyki, obsypany wieloma nagrodami i wyróżnieniami - swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał bowiem w chórze Kraków Gospel Choir i w Stowarzyszeniu "Gospel" w Krakowie, bez których nie byłoby dziś Festiwalu "7 x Gospel".

  Dziś A. Rymarz ma na koncie występy w duecie z Haliną Frąckowiak i Anną Serafińską, swoim głosem wspierał też podczas koncertów m.in.: Grażynę Łobaszewską, Edytę Górniak, Natalię Kukulską, Marylę Rodowicz, Ryszarda Rynkowskiego, Mieczysława Szcześniaka i grupę PIN. W 2006 roku został zaproszony do nagrania hymnu Ogólnopolskiego Spotkania Młodych z Benedyktem XVI i podczas wizyty papieża w Polsce zaśpiewał go na krakowskich Błoniach dla ponad 600 tys. zgromadzonych. W roku 2011 wraz z Martą Florek nagrał z kolei pieśń "W ciszy niepokalanej", skomponowaną z okazji beatyfikacji Jana Pawła II.

  Gospel cały czas brzmi jednak bardzo mocno w jego sercu. - KGC to piękna część mojej biografii, kiedyś ten chór był moim domem, podobnie, jak i gościnny dom Lei Kjeldsen bywał moim domem, za co dziś bardzo dziękuję - mówił, dedykując współzałożycielce KGC jedną z wykonywanych piosenek.

  Warto dodać, że przez cały tydzień w różnych zakątkach miasta trwać będą warsztaty gospel przeznaczone dla dzieci (Gospel Kids), seniorów (Śpiew, Ruch, Radość), młodych mam (Mama Gospel), choreograficzne z elementami języka migowego (Hands of Worship) oraz chóralne (17. Warsztaty Gospel w Krakowie). 14 października o 19.30 zaplanowano także wyjątkowe wydarzenie, czyli Karaoke Gospel połączone ze spotkaniem Gospel Jam Session (Klub "Pod Jaszczurami", Rynek Główny 8).

  Festiwal zakończy się wielkim koncertem finałowym (18 października, godz. 18) w kinie "Kijów Centrum". Na scenie wystąpi nawet kilkaset osób z Polski i zagranicy, które zjednoczą siły i głosy, by wspólnie uwielbiać Boga.

  Szczegółowe informacje o Festiwalu "7 x Gospel" oraz biletach na koncert finałowy można znaleźć na: www.7xgospel.com.pl. Wszystkim wydarzeniom patronuje m.in. "Gość Niedzielny".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół