• facebook
 • rss
 • Urszulańska szkoła biła rekord Guinnessa

  Monika Łącka

  dodane 06.11.2015 13:22

  Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 159, prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, biły rekord Guinnessa, przygotowując zdrowe śniadanie.

  6 listopada w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc!" wzięło udział aż 900 szkół podstawowych w 148 miejscowościach całego kraju, wśród których były także szkoły z Krakowa i całej Małopolski. Jedną z nich była szkoła przy ul. Starowiślnej 5 w Krakowie, prowadzona przez siostry w szarych habitach, w której dzieci przygotowujące wielkie śniadanie spisały się na medal! Ubrane w fartuszki i kucharskie czapki kroiły warzywa i robiły twarożek z dodatkami oraz owocowe szaszłyki prawie jak prawdziwi profesjonaliści. Prawie, bo przy pracy, zamiast charakterystycznego dla kucharzy skupienia, towarzyszyły im zgiełk i dużo dziecięcego śmiechu. Radości podczas robienia zdrowych kanapek i innych smakołyków było bowiem co niemiara!

  - Na co dzień to mama robi nam śniadanie, ale często obserwujemy ją w kuchni i dziś świetnie sobie radzimy. Robienie takiego śniadania bardzo nam się podoba - mówiły zgodnym chórem maluchy z klas I-III, prezentując apetycznie wyglądające małe kulinarne dzieła sztuki.

  - "Śniadanie daje moc" to kampania, która ma pielęgnować i prowokować dobre nawyki żywieniowe wśród dzieci, do których z taką wiedzą nie jest łatwo dotrzeć. A kiedy same przygotowują różne smakołyki i dobrze się przy tym bawią, łatwiej zapamiętają, że takie zdrowe rzeczy warto jeść także w domu - tłumaczy Faustyna Ostróżka, przedstawicielka organizatorów kampanii, która obserwowała, jak 110 uczniów radzi sobie z zadaniem i mierzyła czas, jaki był potrzebny dzieciom, by wykonać wszystkie polecenia. Okazało się, że wystarczyło im na to zaledwie 35 minut.

  - Mam też nadzieję, że taka pełna emocji akcja zakiełkuje w tych dzieciach i będzie przynosiła dobre efekty. Warto, by zapamiętały, że pełnowartościowe śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który gwarantuje energię i dobre samopoczucie. Dobrze, że w Polsce zaczęło się mówić o żywieniu dzieci, a ze szkolnych sklepików zniknęły chipsy i słodycze, i że pojawiają się w nich bardziej wartościowe rzeczy - przekonuje F. Ostróżka.

  Warto dodać, że dzieci z SP nr 159 to laureaci konkursu na hasło promujące Rekord Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania.

  Ostatni Rekord Guinnessa w tej dziedzinie to 4613 uczestników. Partnerstwo dla Zdrowia, organizator programu "Śniadanie Daje Moc", musiało więc zgromadzić dziś co najmniej 4614 uczniów. I chyba się to udało, choć na oficjalne wyniki trzeba jeszcze poczekać.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół