• facebook
 • rss
 • Zerwij bombkę, spełnij marzenie

  jg

  dodane 07.12.2015 22:25

  W nowotarskiej Almie i w kościele św. Jana Pawła II czekają dwie choinki, na których wiszą bombki z marzeniami dzieci. Wystarczy zerwać jedną z nich i spełnić to marzenie.

  - Jest dużo wokół nas ludzi potrzebujących, a przede wszystkim dzieci, które marzą czasami o naprawdę drobnych rzeczach. Chciałabym, aby dzięki ludziom dobrej woli pomóc im spełnić te pragnienia - mówi Anna Tylka, która koordynuje cały projekt. Pomysł na taką inicjatywę już dawno pani Anna miała w swojej głowie. - Przyszedł w końcu czas na jego realizację - podkreśla.

  "Choinka Marzeń" odbywa się pod kuratelą ks. Jana Karlaka, proboszcza parafii św. Jana Pawła II. To właśnie ta wspólnota koordynuje także całą akcję.

  Jak można spełnić marzenie dziecka, dostarczyć prezent ? - Na "Choinkach Marzeń", które znajdują się w kościele św. Jana Pawła II oraz w nowotarskiej Almie, wiszą ponumerowane bombki z imieniem dziecka, wiekiem oraz z marzeniem, co chciałoby otrzymać na Gwiazdkę. Trzeba zerwać bombkę, kupić prezent (za ok. 100 zł), zrobić paczkę, nakleić karteczkę z numerem danego dziecka i dostarczyć na plebanię - tłumaczy ks. Karlak.

  W akcję włączyły się także podhalańskie samorządy na czele z magistratem i starostwem nowotarskim. "Choinkom Marzeń" patronuje również podhalański poseł Edward Siarka.

  Paczki do dzieci trafią tuż przed Bożym Narodzeniem. Będziemy w Orszaku Świętego Mikołaja, który je rozwiezie po nowotarskich domach, wszak "Choinkom Marzeń" patronuje "Gość Niedzielny". Według informacji organizatorów, na dwóch drzewkach zawisło ponad 280 bombek z marzeniami dzieci.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół