• facebook
 • rss
 • Przedświąteczna zbiórka żywności

  ah

  dodane 11.12.2015 14:05

  W piątek i sobotę 11 i 12 grudnia krakowska Caritas przeprowadza 9. przedświąteczną zbiórkę żywności pod hasłem: "Tak, pomagam!".

  Wolontariusze Caritas w ponad 130 sklepach w archidiecezji krakowskiej będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których przygotowane zostaną świąteczne paczki dla osób ubogich.

  Zbiórka trwa dwa dni i odbywa się najczęściej w piątek w godz. 16-20, a w sobotę w godz. 10-20. Sklepy, w których prowadzona jest zbiórka żywności, oznaczone są plakatami, a wolontariusze Caritas rozdają ulotki informacyjne przy wejściu. Listę można znaleźć także na: krakowcaritas.pl.

  Żywność można składać do koszy znajdujących się za kasami. Przedmiotem zbiórki są artykuły o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze, konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

  Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafią do rodzin w trudnej sytuacji materialnej, znajdujących się pod opieką Punktu Socjalnego Caritas lub zespołów parafialnych.

  Poprzednia zbiórka żywności odbyła się 13 i 14 marca. Oprócz centrali Caritas do udziału zgłosiły się 24 parafie z archidiecezji. Akcję przeprowadzono w 116 sklepach, a wzięło w niej udział ok. 1300 wolontariuszy. Do pomocy parafialnym zespołom Caritas zgłosiła się także młodzież z 10 szkolnych kół Caritas. Zebrano około 43 ton żywności, która została przekazana potrzebującym w ramach pomocy świątecznej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół