• facebook
 • rss
 • Paczka od Franciszka

  pm/sp

  dodane 13.12.2015 11:18

  Już po raz drugi w akcję Szlachetnej Paczki włączył się papież. Trwa wielki finał ogólnopolskiej akcji.

  Ponad 10 000 wolontariuszy w 615 rejonach w całej Polsce w sobotę i niedzielę puka do drzwi 20 771 potrzebujących rodzin. I tak jest już od 15 lat. Finał Paczki to jak zawsze czas wielkich wzruszeń, niecodziennych spotkań, rozmów i emocji, a dla wielu - najważniejsze dwa dni w roku.

  W Krakowie od dawna wszystkie potrzebujące wsparcia rodziny były „zajęte”. Ale miasto, gdzie idea Paczki się narodziła musi świecić przykładem, dlatego w kilku magazynach (m.in. przy stadionie Wisły) przez całą sobotę zbierano dary dla rodzin z innych regionów, m.in. świętokrzyskiego i lubelskiego. - Studiowałem w Krakowie, teraz mieszkam w Hrubieszowie i bardzo się cieszę, że dalej mogę działać w drużynie Paczki. Poznałem tu kilka wspaniałych rodzin, które bardzo zasługują na to, by ich życie się odmieniło - mówi Piotr, wolontariusz.

  Papieżowi także bardzo spodobała się ta forma pomocy, dlatego już po raz drugi wspiera „Szlachetną paczkę”. -  Chodzi o to, żeby pomagać ludziom potrzebującym wychodzić z biedy tak, aby ich sukces był trwały i sami mogli stanąć na nogi. Światu bardzo potrzebna jest taka solidarność - powiedział nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore, który przekazał paczkę od papieża Franciszka.

  Trafiła ona do sześcioosobowej rodziny, w której wychowują się Oliwia, Oliwier, Ksawery i Gabriela. Znaleźli się w trudnej sytuacji kiedy ich tata uległ wypadkowi w pracy – doznał zmiażdżenia kości miednicy i przez 3 miesiące nie mógł wstać z łóżka. Papież podarował rodzinie artykuły spożywcze i środki czystości oraz ciepłą odzież i buty na zimę dla dzieci.

  Pomoc dla potrzebujących przygotowali także aktorzy (m.in. Małgorzata Kożuchowska, Rafał Królikowski i Katarzyna Herman).  - W tym roku pomagamy rodzinie pani Barbary, która samotnie wychowuje trzech synów. Parę lat temu dotknęła ich ogromna tragedia - spaliło im się całe mieszkanie. Podarowaliśmy im łóżka piętrowe i akwarium, o którym marzyli synowie Pani Barbary - mówili serialowa Grażynka i Jerzy z „Klanu” (Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Andrzej Grabarczyk).  

  W niedzielę i poniedziałek, na stadionach piłkarskiej ekstraklasy po raz pierwszy w historii zostanie uruchomiona „Szlachetna fala”, czyli specjalna oprawa meczowa odwołująca się do ideałów łączących darczyńców i potrzebujących.  

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół