• facebook
 • rss
 • Kłaniali się Jezusowi

  Dominika Cicha

  dodane 06.01.2016 17:49

  Pod hasłem: ”Nade wszystko Miłosierdzie -Miłość. Pokój. Przebaczenie” ulicami Wieliczki przeszedł 3. Orszak Trzech Króli.

  W tym roku w przygotowanie uroczystego pochodu włączyły się wszystkie wielickie parafie. Spod kościoła św. Klemensa wyruszył orszak czerwony, z europejskim królem Kacprem na czele. Król Melchior z Azji poprowadził pochód zielony, spod klasztoru oo. franciszkanów. Zaś trzeci człon pochodu – niebieski, przewodzony przez afrykańskiego króla Baltazara, wyruszył spod kościoła św. Pawła Apostoła.

  Wszyscy uczestnicy tych ulicznych jasełek maszerowali w koronach na głowach i ze śpiewnikami w dłoniach. W kolędowaniu pomagały im orkiestry z Byszyc i Podstolic. Ochoczo powtarzali także okrzyki, których uczyli ich królowie: „Tam gdzie mieszka Bóg, mieszka miłosierdzie!” i ” W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój!”

  Podczas wielickiego orszaku można było również złożyć ofiary do puszek na akcję ”Bilet dla brata”, by umożliwić mieszkańcom Kazachstanu przyjazd na Światowe Dni Młodzieży.

  Wszystkie trzy człony orszaku połączyły się przy Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym ”Solne Miasto” gdzie znajdowała się stajenka. Tam trzej królowie wraz z uczestnikami pochodu oddali pokłon nowonarodzonemu Jezusowi, mówiąc: ”Witaj Jezu w żłobie, kłaniamy się Tobie!”. Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie z zespołem ”Gospel Voice”.

  Orszakowi towarzyszył także konkurs na najładniejszą, ręcznie wykonaną koronę. W nagrodę mali zwycięzcy otrzymali bilety wstępu na basen.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół