• facebook
 • rss
 • Kolędowanie z otwartym sercem

  mk

  dodane 09.01.2016 16:39

  W Wadowicach spotkali się Kolędnicy Misyjni z 58 miejscowości z całej diecezji.

  Dzieci i młodzież, które w poświątecznym okresie z kolędą odwiedzały domy w swoich parafiach, zbierając pieniądze na pomoc dzieciom z krajów misyjnych, wspólną modlitwą i zabawą podsumowały 9 stycznia tegoroczną akcję Kolędy Misyjnej.

  W wadowickim kościele św. Piotra Apostoła kolędnicy przeszli przez jubileuszową Bramę Miłosierdzia i uczestniczyli w Eucharystii. Był także czas na spotkania z misjonarzami i wizytę w "kuchni misjonarza".

  - Dzisiaj z sercem idziemy do serca Pana Jezusa, do nowo narodzonej Miłości Miłosiernej - witał zebranych bp Jan Zając, który przewodniczył Mszy św. - Na tym ołtarzu Pan Jezus będzie się rodził, jeszcze raz, w Mszy św. Niech zatem nasze serca ogarnia radość i miłość.

  W wygłoszonej homilii biskup nawiązał do trwającego jubileuszu i przypomniał, że prawdziwą Bramą Miłosierdzia jest Jezus Chrystus i to on prowadzi do niekończonej miłości Boga.

  - Trzeba nam wciąż pamiętać, że Pan Jezus przychodzi nieustannie. Przychodzi także po to, by przypomnieć, że są serca, które jeszcze go nie znają, które jeszcze się z nim nie spotkały - mówił biskup w wygłoszonej homilii. - Pamiętamy o dzieciach z każdego zakątka ziemi. Dzisiaj są one ogarnięte waszą miłością - podkreślał.

  - Przed świętami spotykaliśmy się na Kółku Misyjnym, robiliśmy puszki, spódniczki, stroje związane z krajami misyjnymi - wspomina przygotowania na kolędowania Ewa z Kłaja.

  Potem trzeba było jeszcze dobrać się w grupy, podzielić ulicami miejscowości i można było ruszać w trasę. - Obeszliśmy cały Kłaj - chwali się Ewa. - Nie wszyscy przyjmowali nas chętnie, niektórzy zamykali nam drzwi przed nosem, ale generalnie było bardzo dobrze, bardzo sympatycznie - dodaje.

  - Dzięki wam za to, że wychodziliście przez bramę swojego serca i docieraliście do serc ludzi, których znacie i których nie znacie. Ale trzeba będzie teraz na nowo otwierać swoje serca, by ta radość, która dzisiaj was ogarnia nie skończyła się tylko na tym spotkaniu; by to wasze serce wciąż było otwarte; by przez wasze serca - i o to was proszę - były zawsze otwartą bramą miłosierdzia - apelował do młodych kolędników bp Jan Zając.

  Kolęda Misyjna to ogólnopolska inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku ofiary pieniężne zbierane podczas Kolędy przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom m.in. w Kongo i na Madagaskarze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół