• facebook
 • rss
 • Cztery akademie powołania

  mk /BP ŚDM

  dodane 05.02.2016 09:02

  Ruszyła rejestracja na Festiwal Młodych oraz do Centrum Powołaniowego, które będzie działać w czasie ŚDM.

  Na ulicach, placach i w parkach miejskich będzie można spotkać młodych, którzy będą dzielić się swoimi talentami, radością i - przede wszystkim - wiarą w Boga. W ramach Festiwalu Młodych planowane są m.in. koncerty, spektakle, pokazy tańca i inne wydarzenia kulturalne, nawiązujące tematycznie do hasła lipcowego spotkania.

  W trakcie ŚDM zostanie także utworzone miejsce, które pomoże młodym poznać różne drogi realizacji powołania. Centrum Powołaniowe będzie składało się z dwóch części: prezentacji działalności wspólnot, zakonów, zgromadzeń i organizacji katolickich oraz czterech Akademii - Boga, Rodziny, Pracy oraz Miłosierdzia.

  - Centrum Powołaniowe będzie zlokalizowane w Krakowie. W przypadku Festiwalu Młodych planujemy wydarzenia nie tylko w Krakowie, ale także poza nim. Jesteśmy w trakcie rozmów z poszczególnymi gminami. W każdej gminie Festiwal Młodych będzie wyglądać inaczej. Zależy to od zawartej umowy oraz wspólnych ustaleń przedstawiciela gminy i Komitetu Organizacyjnego ŚDM - wyjaśnia Małgorzata Skorupa z sekcji Festiwalu Młodych w komitecie.

  Aby móc współtworzyć zarówno Festiwal Młodych, jak i Centrum Powołaniowe, należy wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na stronie: krakow2016.com.

  Formularz rejestracyjny składa się z 5 zakładek. Druga i trzecia strona dotyczą informacji o artyście i projekcie, który jest proponowany na Festiwal Młodych. W formularzu znajduje się także wzór listu rekomendacyjnego, który powinni dostarczyć artyści.

  Jednym z założeń festiwalu jest, aby występującymi byli pielgrzymi. To oni mają pierwszeństwo podczas weryfikacji zgłoszeń. Niezarejestrowanie się w systemie dla pielgrzymów nie wyklucza uczestnictwa w Festiwalu Młodych. - Wszystkie zespoły oraz artyści, którzy chcą wystąpić podczas ŚDM, powinni jednak wypełnić formularz zgłoszeniowy do Festiwalu Młodych - precyzuje M. Skorupa.

  Do zgłoszenia chęci uczestnictwa w Centrum Powołaniowym służy czwarta zakładka formularza.

  O Festiwalu Młodych (i nie tylko) czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół