• facebook
 • rss
 • W dzień i w nocy

  jg

  dodane 06.03.2016 07:20

  Nowotarska parafia NSPJ odpowiedziała na apel papieża Franciszka. Od piątku do soboty - non stop - przez całą dobę trwały nabożeństwa i modlitwy w ramach akcji Doba dla Pana.

  - Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy od Eucharystii, która wypadła w pierwszy piątek miesiąca. Potem była Droga krzyżowa i Gorzkie żale - mówi ks. Józef Urbańczyk z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

  - Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień, teraz był otwarty także przez całą noc - zaznacza duchowny.

  W poszczególnych nabożeństwach brali udział nie tylko nowotarżanie, dojechali także przedstawiciele z parafii nowotarskiego dekanatu. Byli górale z Rogoźnika, Pyzówki, Ostrowska, Klikuszowej, Waksmunda.

  - Nasz kościół nawiedzili także parafianie z nowotarskich parafii: św. Jadwigi Królowej, św. Katarzyny, Matki Boskiej Anielskiej i św. Brata Alberta. Bardzo wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę - mówi w imieniu kapłanów z parafii NSPJ ks. Józef Urbańczyk. Podczas 24h godzin dla Pana była także możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

  Przypomnijmy, że kościół NSPJ w Nowym Targu jest jednym z kilkunastu w naszej archidiecezji , gdzie znajduje się Brama Miłosierdzia i można w Roku Miłosierdzia zyskać specjalne odpusty. W świątyni odbywają się różne jubileusze. - Zapraszamy cały czas do wspólnej modlitwy i przeżywania Roku Miłosierdzia - mówi ks. Józef. Na Podhalu kościół z Bramą Miłosierdzia to też sanktuarium Świętej Rodziny w Zakopanem oraz sanktuarium w Makowie Podhalańskim.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół