• facebook
 • rss
 • Raban na motorach - u papieża

  dodane 11.05.2016 13:40

  Już tylko do 20 maja trwają zapisy na motocyklową pielgrzymkę do Rzymu przed Światowymi Dniami Młodzieży.

  Motocykliści w drogę wyruszą już 18 czerwca. Skąd? Rzecz jasna - z Łagiewnik, skąd na cały świat wyszła iska Bożego miłosierdzia. To miejsce wybrali nieprzypadkowo, bowiem i oni, jadąc na swoich ryczących maszynach, chcą nieść światu orędzie o Bożym miłosierdziu.

  - Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą św. w bazylice Bożego Miłosierdzia, do udziału w której zapraszamy wszystkich, także tych, którzy z nami nie jadą, ale chcą się wspólnie modlić - zachęca Joanna Stożek, koordynator pielgrzymki pod hasłem "Iskra Miłosierdzia".

  Pielgrzymi każdego dnia będą się też zatrzymywać na trasie przejazdu, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w miejscach noclegów będą również mówić ludziom o Bożym miłosierdziu. - Na przykład na Słowacji, w Narodowej Bazylice, zorganizowany będzie wieczór miłosierdzia. Podobnie będzie też w Wenecji. Z kolei w Austrii będziemy goszczeni w parafiach, przez co poczujemy się tam jak podczas Światowych Dni Młodzieży, tylko że w dużo mniejszym wymiarze - opowiada Joasia.

  Jak przekonuje, to nie będzie zwykły rajd motocyklowy, ale wyprawa z dawką duchowości, a nawet rekolekcje w drodze. - Na pewno dla każdego uczestnika będzie ona wielkim i niesamowitym przeżyciem. To, co będzie ważne, to to, że pojedziemy jako wspólnota, mimo że będziemy jechać w 10-motocyklowych grupach - tłumaczy.

  Po wyruszeniu z Łagiewnik, gdy pielgrzymi dotrą do Myślenic, zostaną podzieleni na grupy, w których (w odstępach czasowych) jechać będą już aż do celu, czyli do Rzymu. Tam, po trzech dniach jazdy, na pl. św. Piotra spotkają się z papieżem Franciszkiem, któremu podarują białą skórzaną kurtkę motocyklową z logo ŚDM na plecach oraz kask z wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego.

  Na razie chętnych do udziału w pielgrzymce jest ok. 150 osób, a miejsc jest jeszcze dwa razy tyle. - Zachęcamy, by się do nas przyłączyć. Razem zróbmy raban (na motorach), o którym nieraz mówił papież Franciszek. Zaprośmy też wszystkich na ŚDM do Krakowa, bo ta pielgrzymka jest częścią duchowych przygotowań do tego wydarzenia - mówi J. Stożek.

  Zapisywać się można do 20 maja - formularz zgłoszeniowy znajduje się na oficjalnej stronie pielgrzymki (rajd.krakow2016.com). Rejestrować mogą się grupy 10-motocyklowe z wyznaczonym dowódcą grupy. Osoby indywidualne będą natomiast dołączone do tworzących się grup. Wszyscy uczestnicy będą mieć zapewniony nocleg, wyżywienie oraz opiekę medyczną i techniczną.

  Głównym komandorem pielgrzymki będzie ks. Adam Parszywka, dyrektor Departamentu Komunikacji ŚDM.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół