• facebook
 • rss
 • Chorzy u Gaździny Podhala

  jg

  dodane 04.07.2016 12:01

  Obrzęd sakramentu chorych oraz specjalne błogosławieństwo - to najważniejsze punkty pielgrzymki ludzi chorych i w podeszłym wieku do sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu, która odbyła się 3 lipca. Wzięło w niej udział kilkuset pątników.

  Pielgrzymka rozpoczęła się od spowiedzi i przygotowania do przyjęcia sakramentu namaszczenia, które odbyło się w czasie uroczystej Mszy św. Przewodniczył jej ks. Grzegorz Kufel, proboszcz parafii z podhalańskiej Bańskiej Niżnej. Kustosz ludźmierski ks. Jerzy Filek złożył mu życzenia z okazji 25-lecia kapłaństwa.

  W homilii ks. Kufel dziękował i składał wyrazy szacunku wobec chorych i osób w podeszłym wieku za to, że potrafią godnie i cierpliwie dźwigać krzyż z Jezusem Chrystusem i przyjmują krzyż jako ofiarę za innych. Kapłan ukazywał wartość cierpienia i piękno takiego złączenia z Bogiem.

  Podczas uroczystej Mszy św. wierni otrzymali z rąk kapłanów sakrament namaszczenia chorych. Kapłani podchodzili do każdego chorego, błogosławili, czyniąc znak krzyża oraz namaszczali świętymi olejami. Pątnicy zostali również pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem.

  W organizacji pielgrzymki pomogli Rycerze Kolumba. Oni dowieźli niektórych chorych, posługiwali przy liturgii. Do Ludźmierza przyjechało prawie 400 osób, niektóre były na wózkach inwalidzkich albo poruszały się o kulach.

  Każdy z pątników otrzymał specjalny, pamiątkowy obrazek z wizerunkiem Matki Bożej z Lourdes. Na zakończenie był też mały poczęstunek.

  Ksiądz proboszcz Filek podziękował za przybycie, za otwarcie, za wspólną modlitwę i zaprosił za rok. Podhalański Dzień Chorego odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę lipca danego roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół