• facebook
 • rss
 • Papieskie, choć nie białe

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 26.07.2016 16:15

  Podczas wizyty w Polsce papież będzie jeździł czterema volkswagenami o nietypowych rejestracjach.

  Granatowe Golfy otrzymają bowiem tablice "K1 POPE", "K2 POPE", "K3 POPE" oraz "K4 POPE". Są to auta w wersji "sportsvan" z silnikiem o pojemności 1,2 litra, bez specjalnego wyposażenia - posiadają jedynie klimatyzację.

  Co najmniej jeden z samochodów po wizycie papieża zostanie przekazany na aukcję w ramach prowadzonej przez krakowską Caritas akcji Misericordes.

  Celem zbiórki jest zakup mobilnej kliniki, która pojedzie do obozu dla uchodźców w Libanie oraz wyposażenie Domu Miłosierdzia i magazynu Caritas "Chleb Miłosierdzia" w Brzegach.

  - Chcemy jeden z tych samochodów zamienić potem - przez sprzedaż charytatywną - na klinikę mobilną - mówi ks. Bogdan Kordula, szef krakowskiej Caritas. - My zamieniamy pieniądze na miłosierdzie - zaznacza.

  Jak zapewnia, po sprzedaży na aukcji samochód zachowa swój numer rejestracyjny - "K1 POPE".

  Oprócz papieskiego samochodu na aukcję trafi także m.in. biały rower, przekazany Ojcu Świętemu przez Czesława Langa. Akcja skierowana jest jednak także do pielgrzymów, którzy mogą ją wesprzeć mniejszymi datkami poprzez portal we4charity.com.

  Każdy z wpłacających może sobie wygrać nagrodę - od awatara, który stanie na wirtualnym "Polu Miłosierdzia", po drobne pamiątki i gadżety.

  - Akcja jest prowadzona w dziewięciu językach. Wpłaty można dokonać z dowolnego miejsca na świecie - zapewnia ks. Bogdan Kordula, szef krakowskiej Caritas. Zbiórka ma potrwać do końca sierpnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół