• facebook
 • rss
 • Z pomocą pielgrzymom z Iraku

  jg

  dodane 02.08.2016 01:00

  Prawie 180 pielgrzymów z Iraku znalazło schronienie w Centrum Jana Pawła II. Linia lotnicza przełożyła dzień odlotu.

  Ruch na krakowskim lotnisku odbywa się normalnie. Małe zamieszanie powstało 1 sierpnia wieczorem. Linie lotnicze Black Sea Airlines przełożyły odloty samolotów z pielgrzymami na dzień następny. Odprawieni pasażerowie zostali poinformowani o odwołaniu lotu, a następnie przeprowadzeni do strefy ogólnodostępnej terminalu. Wszyscy pasażerowie posiadają ważne zezwolenia na pobyt w Polsce.

  W związku z zaistniałą sytuacją pracownicy lotniska zwrócili się z prośbą do Centrum Operacyjnego Wojewody z prośbą o zorganizowanie noclegu pasażerom oraz przekazali informację organizatorowi ŚDM. 178 pasażerów o godz. 21.40 zostało odwiezionych do Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach, gdzie zapewniono im nocleg i wyżywienie.

  - Wydarzeniem lipca była niewątpliwie wizyta papieża Franciszka. Do tej pory święty Jan Paweł II, Benedykt XVI oraz papież Franciszek w sumie 13 razy skorzystali z usług krakowskiego lotniska - mówi Radosław Włoszek, p.o. prezesa Kraków Airport.

  Port lotniczy podpisał porozumienie o współpracy w czasie Światowych Dni Młodzieży, stając się partnerem tego wydarzenia. Na części wojskowej krakowskiego lotniska swoją pielgrzymkę do Polski rozpoczął i zakończył papież Franciszek.

  Według danych na dzień 31 lipca br., łącznie z tytułu Światowych Dni Młodzieży krakowskie lotnisko obsłużyło ponad 200 dodatkowych operacji lotniczych. Są to zarówno dodatkowe rejsy linii regularnych, jak również loty czarterowe. Ponadto część linii lotniczych zaplanowała w tym czasie przylot do Krakowa większymi maszynami. Dodatkowe loty, większe samoloty lub loty czarterowe, oferują m.in. linie: Vueling, Alitalia, Iberia, Lufthansa, PLL LOT, KLM, Brussels Airlines, Austrian Airlines.

  W pierwszy dzień sierpnia Kraków Airport obsłużył ponad 20 tys. pasażerów (zarówno przylatujących, jak i odlatujących), z czego ponad jedna czwarta to byli pielgrzymi. W poniedziałek (1 sierpnia) 30 dodatkowych samolotów skorzystało z lotniska, a ostatnia operacja lotnicza związana z ŚDM zaplanowana jest na 9 sierpnia.

   - Jeszcze za wcześnie na podsumowanie ŚDM na krakowskim lotnisku. Szczyt sezonu letniego w Kraków Airport zbiegł się w czasie z powrotami pielgrzymów do domów. Pracownicy wszystkich służb na terenie lotniska, niezależnie od firmy czy organizacji, w której pracują, są zaangażowani w pomoc pasażerom na lotnisku - dodaje R. Włoszek.

  Cały czas na stronie lotniska: www.krakowairport.pl działa specjalna zakładka dedykowana ŚDM. Znajdują się tam wszystkie bieżące informacje związane z obsługą tego wydarzenia oraz jego ewentualnym wpływem na funkcjonowanie lotniska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół