• facebook
 • rss
 • Zmagania pasjonatów liturgii

  mk

  dodane 11.10.2016 20:30

  Pod koniec listopada odbędzie się pierwszy etap Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Liturgicznej. Zgłoszenia trwają.

  Współorganizowany przez krakowskie seminarium duchowne oraz Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu-Światło-Życie konkurs ma na celu nie tylko popularyzację tematyki liturgicznej wśród gimnazjalistów i uczniów szkół średnich. - Chcemy też kształtować środowisko młodych pasjonatów liturgii - wyjaśnia Szymon Kapłon, kleryk krakowskiego seminarium. - Ci ludzie często uczestniczą w kolejnych edycjach - do tej pory były już trzy. Wielu z nich angażuje się potem w przygotowanie konkursu. Poznajemy się, wymieniamy doświadczeniem.

  Pierwszy etap będzie się odbywał m.in. w szkołach (25 listopada) i parafiach (26 listopada - np. w ramach kursu lektorskiego czy zbiórki ministranckiej).

  Można także zgłosić się indywidualnie i napisać pierwszy etap w jednym z miejsc przygotowanych przez głównych organizatorów. Do wyboru jest kilka parafii krakowskich, a także Nowy Targ, Myślenice, Wieliczka oraz Zakopane.

  Formularz zgłoszeniowy i szczegóły dotyczące Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy Liturgicznej można znaleźć na stronie krakowskiego seminarium duchownego - seminarium-krakow.pl. Zgłaszać można się także mailowo - akwl.zgloszenia@gmail.com.

  Finał odbędzie się w marcu przyszłego roku w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Na najlepszych uczestników czekają nagrody - takie, jak tablety, czytniki e-booków, powerbanki oraz książki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół