• facebook
 • rss
 • Męskie świętowanie

  łk

  dodane 06.11.2016 11:58

  Już w kolejny weekend w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" swój Jubileusz Miłosierdzia będą przeżywali mężczyźni archidiecezji krakowskiej.

  - Chcemy, żeby te wielkie rzeczy, które się dzieją podczas Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, stały się udziałem jak najszerszej grupy mężczyzn; żeby to, co przeżywamy, i to, co się dzieje przez ostatnie 12 miesięcy, nie pozostało doświadczeniem tylko wąskiego grona; żeby Rok Miłosierdzia nie przeszedł obok nas, ale byśmy skorzystali z jego łaski - mówi o idei wydarzenia Andrzej Lewek, lider krakowskiej wspólnoty Mężczyźni św. Józefa.

  Jubileusz Mężczyzn będzie miał dwa etapy. Centralne wydarzenie dla wszystkich mężczyzn archidiecezji przewidziano na 12 listopada. Między godziną 14 a 21 będzie można zobaczyć sztukę "Za pięć godzin zobaczę Jezusa", którą przygotowali osadzeni z aresztu śledczego w Krakowie-Podgórzu, wysłuchać konferencji zaproszonych gości, wziąć udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwie pokutnym i Eucharystii. Udział w tej części jubileuszu nie wymaga zgłoszeń.

  Dla mężczyzn zaangażowanych w różnych grupach formacyjnych zaplanowano dłuższe, trwające cały weekend spotkanie. - Jako Mężczyźni św. Józefa żyjemy programem "72 godzin", który zobowiązuje nas do przeżycia takiego weekendu raz w roku. Ściągamy także niesamowitych gości, których nie sposób wykorzystać, bo mają wiele rzeczy do przekazania - tłumaczy długość spotkania A. Lewek. Każdy, kto chciałby uczestniczyć w tej wydłużonej wersji wydarzenia, musi zgłosić swój udział wcześniej.

  Refleksjami na temat miłosierdzia podczas męskiego spotkania podzielą się m.in. Ulf Ekman, Charles Whitehead i bp Grzegorz Ryś. Tematy przewidzianych konferencji to "Doświadczając Miłosierdzia Ojca", "Mężczyzna kształtowany Słowem Boga" czy "Przeciw zawężonej wizji Miłosierdzia". Pod koniec weekendu mężczyźni będą uczestniczyć także w diecezjalnym zamknięciu Roku Jubileuszowego w katedrze wawelskiej oraz koncercie "Bóg liczy na Ciebie!" w Tauron Arenie.

  - Nic nie zastąpi osobistego doświadczenia spotkania z Bogiem, który jest miłosierdziem. Nic nie zastąpi mężczyźnie spotkania z innymi mężczyznami i dzielenia się swoim doświadczeniem wiary. Chcemy naprawdę stworzyć przestrzeń do realnego zbudowania się jeszcze w Roku Miłosierdzia - zachęca do udziału Andrzej Lewek.

  Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są pod adresem: krakow.jubileuszmezczyzn.pl.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół