• facebook
 • rss
 • Papieska choinka w Libiążu

  smkb

  dodane 10.12.2016 11:28

  Rozbłyśnie ona tysiącem światełek przed kościołem Przemienia Pańskiego już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia.

  Trzecia niedziela adwentu, nazywana "Gaudete", to w Libiążu dzień zapalenia lampek na Choince Papieskiej. W tym roku temu wydarzeniu przewodniczyć ma bp Jan Szkodoń, biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej.

  - Już po raz czwarty będziemy w naszym mieście przeżywać tą radosną uroczystość, która co roku gromadzi kilkaset osób. Zapalenie światełek na Choince Papieskiej w Libiążu odbywa się na pamiątkę zwyczaju stawiania choinki na Placu św. Piotra w Watykanie, która to tradycja została wprowadzona za pontyfikatu św. Jana Pawła II - przypomina  ks. Michał Kliś, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Libiążu.

  Choinka ustawiona na placu przed świątynią Przemienia Pańskiego w Libiążu zabłyśnie 11 grudnia. Po Mszy św. o 16.00 zgromadzeni na uroczystości staną się świadkami "otwarcia IV Choinki Papieskiej".

  Biskup Szkodoń poświęci też przyniesione przez dzieci figurki małego Jezuska oraz żłóbki, które stanowić będą bożonarodzeniowy wystrój domów, przypominając o istocie świąt Bożego Narodzenia.

  W otwarciu IV Choinki Papieskiej w Libiążu spodziewany jest udział m.in. władz miasta na czele z brmistrzem Jackiem Latko. Wydarzenie uświetni śpiewem oraz muzyką Zespół Góralski z kapelą "Mali Miętusianie", zagra też Orkiestra Górnicza.

  Święty Mikołaj w asyście aniołów obdaruje dzieci słodyczami. Na zakończenie tradycyjnie odbędzie się pokaz fajerwerków. 

  Zapalenie światełek na choince w Libiążu co roku poprzedza zaświecenie przez kard. Stanisława Dziwisza choinki przed krakowską kurią. W tym roku przy ul. Franciszkańskiej 3 rozbłyśnie ona już po raz dziesiąty. Uroczystość w Krakowie odbędzie się 17 grudnia, również o 16.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół