• facebook
 • rss
 • Oczekiwanie na Betlejemskie Światełko Pokoju

  jg

  dodane 10.12.2016 23:45

  2 tys. harcerzy przebywa w Zakopanem. Biorą oni udział w uroczystym przywitaniu Betlejemskiego Światełka Pokoju.

  W grudniowe dni skauci z całego świata przygotowują się do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania - Betlejemskiego Światła Pokoju. 11 grudnia, po raz dwudziesty szósty, pod hasłem "Odważnie twórzmy pokój", płomień rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem i niesiony rękoma skautów przybędzie do zimowej stolicy Polski

  - Betlejemskie Światło Pokoju zachęca nas do tego, byśmy w sposób czynny, bardzo praktyczny i konkretny doprowadzali do zgody tam, gdzie jej nie ma i szerzyli miłość oraz tolerancję wśród tych, którzy takiego pokoju nie doświadczają. My, harcerze nie możemy reprezentować postawy pasywnej. Zatem tworzenie pokoju wymaga od nas, harcerzy i wszystkich ludzi, wielkiego wysiłku, wyrzeczeń, poświęcenia, opanowania nerwów, a czasem nawet własnych ambicji i emocji, oznacza często rezygnację z własnego, "ja" - mówi Monika Kubacka, rzecznik prasowy ZHP.

  W sobotę 10 grudnia prawie 2 tysiące harcerzy współzawodniczyło w grach dostosowanych do potrzeb grupy metodycznych ZHP. Harcerze wzięli też udział w warsztatach, które pomogą im przygotować się duchowo do Świąt Bożego Narodzenia.

  Wieczorem wspólne oczekiwanie na przybycie Betlejemskiego Światła Pokoju uświetni występ zespołu Cisza jak ta. Koncert odbył się w zakopiańskim kościele św. Krzyża.

  W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju harcerze odbiorą po słowackiej stronie Tatr. Uroczysta Msza święta będzie miała miejsce  niedzielę, 11 grudnia o 9.00 w kościele św. Józefa w Svicie pod Popradem. O godzinie 12:00 Betlejemskie Światło Pokoju będzie w Polsce w schronisku górskim "Głodówka".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół