• facebook
 • rss
 • Mędrcy na Krupówkach

  jg

  dodane 04.01.2017 17:44

  Zakopane, Ludźmierz, Chochołów, Sucha Beskidzka, Spytkowice - to miejscowości w południowej części archidiecezji krakowskiej, przez które przejdzie Orszak Trzech Króli.

  III Orszak Trzech Króli w Chochołowie rozpocznie się Mszą św. o 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Jacka w Chochołowie. Następnie orszak przejdzie na plac przed kościołem, a stamtąd do budynku szkoły podstawowej, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie oraz występ góralskich jasełek.

  Orszak Trzech Króli w Rabce organizuje wspólnie Miejski Ośrodek Kultury, Burmistrz Miasta, parafia św. Teresy oraz Fundacja Orszak Trzech Króli. Początek o godz. 12. Uczestnicy spotkają się na Mszy św. w kościele św. Teresy, potem przejdą do amfiteatru w Parku Miejskim. Będzie tam wspólne kolędowanie z gorczańskim oddziałem Związku Podhalan, zespołami regionalnymi "Robcusie" i "Robcanie" oraz orkiestrą dętą OSP.

  II Góralski Orszak Trzech Króli w Poroninie rozpocznie się od Mszy świętej o godz. 11.00. Następnie Orszak Trzech Króli przejdzie do Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie, aby pokłonić się Jezusowi w stajence. - Chcemy dołączyć do ponad czterystu polskich miast, w których organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci. Wszyscy będziemy kolędować idąc za Trzema Królami ubranymi w barwne stroje. Tego dnia będzie można otrzymać papierową koronę na głowę, która jest atrybutem święta - mówi ks. Arkadiusz Zych z parafii w Poroninie.

  Pokłon Trzech Króli zaplanowano także w Zakopanem. W rolę Mędrców ze Wschodu wcielą się aktorzy Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. W samo południe, po Mszy św. o godz. 11 w sanktuarium Najświętszej Rodziny przy Krupówkach, zaplanowano przemarsz z udziałem zespołów regionalnych a także Mędrców ze Wschodu do góralskiej szopki przy Starym Kościółku pw. Matki Bożej Częstochowskiej obok cmentarza na Pęksowym Brzyzku. Uczestnicy orszaku przejdą m.in. przez Krupówki.

  W Ludźmierzu Trzej Mędrcy pojadą na koniach wraz z towarzyszącymi im królami, orszakami dworzan, dwórek, aniołków i pastuszków. Jasełka w wykonaniu dzieci ze SP w Krauszowie, będą naturalnym dopełnieniem Orszaku i odbędą się bezpośrednio po zakończeniu marszu w sali widowiskowej Domu Związku Podhalan. Podczas orszaku przygrywać będzie kapela "Podhalanie" i orkiestra OSP. Marsz rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11 w ludźmierskim sanktuarium.

  Na południu archidiecezji krakowskiej Orszaki Trzech Króli odbędą się jeszcze w Spytkowicach, Makowie Podhalańskim, Suchej Beskidzkiej i Stryszawie.

   

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół