• facebook
 • rss
 • Antyprezydenckie okrzyki w Rabce

  Jan Głąbiński

  dodane 16.02.2017 15:57

  Transparent z napisem "Cała Polska czyta Konstytucję Prezydentowi" rozwinęli na stoku w Rabce nieznani manifestanci. Prezydent Andrzej Duda był gościem rozgrywanego tam Narciarskiego Memoriału Marii Kaczyńskiej.

  Do incydentu doszło wtedy, gdy Andrzej Duda pojawił się na wyciągu Polczakówka w Rabce Zarytem. Wówczas ze stoku zjechała grupa narciarzy i rozwinęła transparent z napisem "Cała Polska czyta Konstytucję Prezydentowi".

  Demonstranci wykrzykiwali też antyprezydenckie i antypisowskie hasła także wtedy, gdy prezydent Duda przemawiał do uczestników memoriału. Protestujący zablokowali później drogę do wyciągu, co spowodowało chwilowe przepychanki z osobami, które chciały zejść ze stoku.

  Po tym incydencie wszystko potoczyło się według wcześniejszego scenariusza. Prezydent wziął udział w ceremonii wręczenia nagród najlepszym sportowcom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawody dla dzieci i młodzieży odbyły się już wczoraj.

  W czwartek odbył się symboliczny zjazd prezydenta i innych polityków, m.in. lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Memoriał organizowany jest od początku z inicjatywy podhalańskiej posłanki PiS Anny Paluch. Wśród gości byli i inni parlamentarzyści z regionu, m.in. senator Jan Hamerski i poseł Edward Siarka. 

  - Dziękuję wszystkim za organizację tej imprezy i taki piękny sposób upamiętnienia pani prezydentowej Marii Kaczyńskiej, która tak bardzo lubiła to miejsce i sama zjeżdżała na nartach - mówił prezydent Andrzej Duda.

  Przed wizytą na stoku Andrzej Duda odwiedził Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera, gdzie spotkał się z młodzieżą, władzami miasta i nauczycielami, a następnie złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Marię Kaczyńską, absolwentkę tej szkoły.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • kirgizja
   17.02.2017 01:28
   Panie Głąbiński, czemu Pan kłamie? Jakie antyprezydenckie i antypisowskie hasła? Że "Konstytucja" to hasło antyprezydenckie? Kiedy przemawiał, było tak: https://www.youtube.com/watch?v=tiGJFXCKRz4&feature=youtu.be&t=1m5s, słychać TYLKO słowo "Konstytucja". A w ogóle było tak, jak opisuje Onet.pl: http://krakow.onet.pl/narciarski-memorial-marii-kaczynskiej-incydent-z-udzialem-kod/gey9pek Natomiast może warto wspomnieć o zachowaniu mieszkańców, bo jakoś Pan je przemilcza. Otóż część obecnych pod stokiem mieszkańców Rabki pluła, wyzywała uczestników i uczestniczki pikiety od skurwieli i prostytutek, a jeden ukradł pikietującym transparent. Jedna uczestniczka dostała w głowę kulką śnieżną - pewnie zawdzięcza to brakowi kamieni na podorędziu... To właśnie chce Pan promować na portalu Gość.pl? Chamstwo, kłamstwo, złodziejstwo i agresję? Gratuluję.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół