• facebook
 • rss
 • Wielki krzyż na skrzyżowaniu

  jg

  dodane 01.04.2017 00:05

  Mieszkańcy Nowego Targu przeszli ulicami stolicy Podhala w miejskiej Drodze Krzyżowej.

  Górale z Nowego Targu wieczorem 31 marca przeszli ulicami miasta w Drodze Krzyżowej. Przedstawiciele różnych grup i organizacji, a także księża i matki nieśli kilkumetrowy krzyż oświetlony przez pochodnie.

  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczęło się przy największym kościele w mieście - pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie wierni, a zgromadziło się ich kilka tysięcy, przeszli głównymi ulicami miasta, m.in. al. Tysiąclecia, Kopernika i Szaflarską.

  Kilkumetrowy krzyż od stacji do stacji nieśli przedstawiciele różnych grup, organizacji, a także księża, matki, ojcowie. Oni też czytali rozważania.

  Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej przyszli przedstawiciele Związku Podhalan z miasta ubrani w stroje regionalne. Było wiele rodzin z dziećmi. Krzyż poprzedzali ministranci z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu, trzymający w ręku pochodnie. Wierni w czasie nabożeństwa nieśli zapalone świece. Nowotarżanie z ulic, którędy niesiono krzyż, dołączali się do nabożeństwa. Inni w skupieniu stali w oknach. Kiedy pątnicy przechodzili najważniejszym w mieście traktem komunikacyjnym, ruch samochodowy był całkowicie wstrzymany.

  W czasie trwania Drogi Krzyżowej na oknach Szkoły Podstawowej nr 2 powstał specjalny świetlny krzyż.

  Rozważania do poszczególnych stacji czytano w różnych miejscach w mieście - na skrzyżowaniach, przy szkole. Wtedy krzyż podnoszono do góry, a pomagali w tym strażacy z OSP z nowotarskiej dzielicy Kowaniec.

  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończyło się na nowotarskim rynku. Tam rozważano kilka ostatnich stacji. Wierni odśpiewali Apel Jasnogórski. Nowotarscy duchowni podziękowali wszystkim za organizację nabożeństwa. Porządku strzegli policjanci i strażacy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół